Artykuły

Warszawa. Polska prapremiera "Mleka" w Kamienicy

Spektakl "Mleko", opowiadający o greckich emigrantach, na podstawie sztuki greckiego dramaturga Vassilisa Katsikonourisa będzie miał swoją polską prapremierę 25 czerwca w stołecznym Teatrze Kamienica.

W piątek fragmenty przedstawienia pokazano dziennikarzom.

Spektakl opowiada o Grekach urodzonych w Gruzji; obrazuje fragment z życia rodziny emigrantów, którzy po upadku Związku Radzieckiego wrócili do swojej historycznej ojczyzny - do Aten, w poszukiwaniu lepszego jutra.

Akcja dramatu rozgrywa się pomiędzy trzema bohaterami - matką Riną i jej synami: młodszym Lefterisem, cierpiącym na kliniczną schizofrenię oraz starszym Antonisem, który wraz z matką próbuje ocalić brata przed ostateczną hospitalizacją.

Przedstawienie reżyseruje grecki reżyser, mieszkający w Polsce - Sebastian Chondrokostas, który sztukę "Mleko" uważa za jedno z najciekawszych osiągnięć współczesnej, greckiej dramaturgii.

- To pierwsza współczesna grecka sztuka pokazywana w Polsce. Opowiada o poczuciu obcości, o ludziach którzy w wyniku kryzysu, jaki dotknął ich kraj w latach 90., przyjechali za chlebem do ojczyzny. I okazało się, że są tam zupełnie obcy - tłumaczy Chondrokostas.

W jego opinii sztuka Vassilisa Katsikonourisa to nie tylko tekst o emigracji, ale także o nieumiejętności dostosowania się do życia.

W spektaklu występują m.in. Anna Chodakowska, Rafał Fudalej i Matylda Damięcka. Autorką scenografii jest Katarzyna Grabat-Szymańska, która zaprojektowała także kostiumy. Muzykę skomponował Odysseas Konstantinopoulos.

Na zdjęciu: Emilian Kamiński z żona Justyna Sieńczyłło podczas konferencji prasowej.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji