Artykuły

Kraków. Festiwal Zaczarowanej Piosenki z gwiazdami

Na Rynku Głównym po raz piąty odbędzie się finał Festiwalu Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty.

To jedyny taki festiwal, w którego finale niepełnosprawni artyści śpiewają razem z gwiazdami estrady. Efekt niezwykły, porywający. Organizuje go aktorka Anna Dymna i jej Fundacja Mimo Wszystko. Młodzi niepełnosprawni piosenkarze nie mają taryfy ulgowej. - Liczą się tylko ich głos, pasja, talent i radość, jakie wkładają w swój występ - mówi Anna Dymna. - Czasem słyszę, jak widzowie mówią: "Przyszedłem zobaczyć gwiazdę, a usłyszałem niewidomą dziewczynkę, która cała jest muzyką. Nigdy tego nie zapomnę". W tym roku 12 finalistów zostało wybranych spośród 250 osób. Wraz z nimi wystąpią: Hanna Banaszak, Krystyna Prońko, Ania Dąbrowska, Budka Suflera, Muniek Staszczyk i Łukasz Zagrobelny.

Po raz pierwszy, poza konkursem, wystąpią niepełnosprawni z zagranicy: Geni Ciatti, laureatka podobnego festiwalu z Czech, wraz z gwiazdą czeskiej estrady Gabi Gold oraz 17-letni Khoren Simonyan z Armenii.

Festiwalowe śpiewania rozpoczną się w sobotę o 14.45. O godzinie 18.30 zaplanowany jest koncert "Wiosna, ach to ty". W niedzielę wieczorem (o godz. 21) Anna Dymna poprowadzi wielki koncert "Każdy ma swoje Kilimandżaro" z udziałem Ireny Santor, Eweliny Flinty, Zbigniewa Zamachowskiego, Pawła Kukiza i Piotra Polka.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji