Artykuły

Kraków. Wejściówki na Noc Teatrów znikają w okamgnieniu

III Krakowska Noc Teatrów, z 12 na 13 czerwca, przyniesie ok. 70 spektakli na scenach repertuarowych i nie tylko, a także w plenerze.

Będą też niespodzianki, jak specjalnie napisana przez Annę Burzyńską sztuka "Zakręcony Słowacki, czyli noc w malinach", która zostanie pokazana dwukrotnie w teatrze noszącym imię twórcy "Kordiana". Z kolei Teatr Ludowy na swej scenie w Ratuszu połączy dwa spektakle "Wszystko o kobietach" i "Wszystko o mężczyznach". Co z tego wyniknie?

Mimo niewielkiej tradycji teatralnych nocy, ich rozgłos wystarczył, by rozdawane wczoraj w teatrach i punktach Sieci Informacji Miejskiej wejściówki poznikały w okamgnieniu. Ale warto wciąż pytać np. w PWST czy takich miejscach, jak Teatr Nowy (świetny spektakl wg de Sade'a), w Kinoteatrze Uciecha, w Stowarzyszeniu Scena Moliere ("Brat naszego Boga" wg Karola Wojtyły), w Śródmiejskim Ośrodku Kultury czy Dworku Prądnickim, którego Teatr Parawan pokaże tak bajkę dla dzieci, jak i spektakl wg Mrożka dla dorosłych.

Z kolei mieszczący się przy Kanoniczej 1 Teatr Zależny dopiero 10 i 11 bm. będzie rozdawał wejściówki na Różewiczowską "Kartotekę" i "Profesję Pani Warren" Shawa.

Także wspomniany już Teatr im. J. Słowackiego pewnie zgromadzi tłumek w najbliższy poniedziałek, bo tego dnia kasa będzie wydawać wejściówki na specjalnie napisaną na tę noc przez Annę Burzyńską farsę inspirowaną życiem i utworami Słowackiego. Będzie śmiesznie i pikantnie... Podobnie nocą, kiedy to o godz. 23 zacznie się, w ramach Krakowskiego Salonu Poezji, wieczór "Słowacki na opak wywrócony", podczas którego słynne utwory poety (m.in. "Smutno mi, Boże...", "Rozłączenie", "Grób Agamemnona") zabrzmią w parodiach i pastiszach pióra Anny Burzyńskiej i Rafała Dziwisza, który wraz z Grzegorzem Łukawskim będzie je interpretował.

Dla widzów, którzy nie zdołają dostać się na pokazy, ma być wystawiony w foyer lub przed budynkiem - w zależności od pogody - telebim.

O pogodę będą się martwić zwłaszcza organizatorzy spektakli w plenerze. Teatr KTO zaprasza o godz. 23.30 na Rynek Główny, gdzie wystawi oklaskiwany m.in. w Kolumbii, Iranie i Rosji spektakl plenerowy Jerzego Zonia "Quixotage". Na Małym Rynku natomiast od godz. 16 prezentować się będą Tarnowski Teatr im. L. Solskiego, potem Balet Krakowskiej Akademii Tańca, kabaret Ergo, a zamknie spotkania z teatrem widowisko muzyczne w reż. Andrzeja Roga "Krakus", wg Norwida, z pieśniami do wierszy Karola Wojtyły. W Nowej Hucie, w alei Róż Teatr Ludowy przedstawi najpierw "Sen Menaszego" wg Singera (godz. 17), a o 20 plenerową wersję spektaklu "Przedstawienie Hamleta we wsi Głucha Dolna" Bresana.

Szczegółowy program na stronie www.krakowskienoce.pl oraz w wydanej specjalnie z tej okazji, w 10 tysiącach nakładu gazecie, dostępnej w teatrach i wspomnianej Sieci Informacji Miejskiej. Będzie też rozdawana podczas Nocy Teatrów, która zakończy się mniej więcej dwie godziny po północy.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji