Artykuły

Łodzianie spisują się dobrze

Na początku sezonu teatralnego informowaliśmy o tym, że para łódzkich aktorów - Barbara Wałkówna i Józef Zbiróg objęła kierownictwo Teatru im. Solskiego w Tarnowie. I oto po kilku miesiącach pierwsze pochlebne recenzje:

"O teatrze tarnowskim coraz mniej było słychać w ostatnich sezonach - pisze Krzysztof Sielecki w miesięczniku "Teatr".

- Scena ta - znana niegdyś z wielu niekonwencjonalnych poczynań - znaczyła coraz mniej nie tylko dla ogólnokrajowego życia teatru, lecz także, co istotniejsze, dla własnego środowiska. Teatr zamierał, podobnie jak kilka innych scen w miastach większych i mniejszych.

Od września 1988 r. kierownictwo Teatru im. Solskiego objęła para znanych łódzkich aktorów, Barbara Wałkówna i Józef Zbiróg. Rozpoczęli mozolną drogę odbudowy w mieście

teatru repertuarowego. Pytanie - czy to się uda? Prowadzenie dzisiaj instytucji teatralnej to jedno z bardziej ryzykownych i frustrujących zajęć

Jedną z pierwszych premier podpisanych przez nową dyrekcję była październikowa Antygona Jeana Anouilha Jeżeli potraktujemy przedstawienie jako fragment działania mającego odbudować spójność zespołu i nawyk pracy nad dużymi spektaklami, powiedzieć trzeba, że praca została wykonana bardzo dobrze. Jeżeli zapytamy raz jeszcze, jakie mogą być powody przypomnienia utworu Anouilha, odpowiedź będzie trudniejsza, choć życzliwa reakcja młodej widowni zdaje się mówić, że nastolatki znalazły na scenie odblask prawdziwego życia"- czytamy w konkluzji. Gratulujemy.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji