Artykuły

Sopot. Teatr Tarasy pełen gwiazd

Nowa scena teatralna w Trójmieście - Teatr Tarasy - ma przyciągać widzów spektaklami i koncertami z udziałem najlepszych polskich wykonawców. Już 1 maja zobaczymy komedię "Zazdrość" Esther Villar

Znajdujący się na terenie sopockiego Aquaparku Teatr Tarasy to połączenie sceny teatralnej i klubu muzycznego. - Tęskniłam do takiego miejsca, które będzie kompletną, stylową propozycją dla ludzi szukających relaksu - mówi szefowa Tarasów Małgorzata Wójcik [na zdjęciu]. - W otoczeniu wody i nieba chcemy prezentować spektakle, które nie do końca będą łatwe, lekkie i przyjemne, ale też nie przygniotą widza katastroficznymi refleksjami.

Na dobry początek, w ramach inauguracji sceny, będzie można obejrzeć "Zazdrość" Esther Villar. Ta niemiecka pisarka i lekarka zasłynęła wydaną w 1980 roku książką "Starość jest piękna", w której skrytykowała kult młodości, charakterystyczny dla kultury Zachodu. Dwa lata później spore kontrowersje wywołała jej sztuka zatytułowana "Amerykańska papieżyca", traktująca o roli kobiet w Kościele katolickim. "Zazdrość" opowiada historię trzech kobiet mieszkających w nowoczesnym, luksusowym apartamentowcu i zakochanych w tym samym mężczyźnie. Jedna jest wziętą prawniczką, druga architektem, trzecia studentką. Nic o sobie nie wiedzą i nigdy się nie spotkały, do chwili, gdy druga, a potem trzecia nawiązuje romans z mężem pierwszej. Walczą o prawo do "swojego" mężczyzny wszelkimi sposobami, komunikując się za pomocą faksów. Kolejne przekazy popychają rywalki w otchłań rozpaczy bądź na wyżyny euforii, w piekło cierpienia, strachu, zazdrości.

- Tekst tej sztuki jest prowokacyjny, ale ma w sobie pewną lekkość - twierdzi Małgorzata Wójcik. - To doskonały materiał na szlachetną, inteligentną komedię. Z całą pewnością nie będzie to farsa, podczas której publiczność będzie uderzać ze śmiechu głową w podłogę. Na uwagę zasługuje też świetna obsada: rewelacyjna Joanna Żółkowska i dwie młode, bardzo obiecujące aktorki Teatru Capitol: Katarzyna Taracińska-Badura i Anna Kózka.

Na scenie Teatru Tarasy znajdzie się też miejsce dla kabaretów - 10 maja wystąpi tam Super Duo, czyli Marian Opania i Wiktor Zborowski. Pod koniec miesiąca przewidziany jest koncert jednej z najwybitniejszych polskich wokalistek jazzowych, Urszuli Dudziak. Także najmłodsi widzowie znajdą coś dla siebie w repertuarze Tarasów - warto wspomnieć chociażby o spektaklach trójmiejskiego Teatru Qfer.

Teatr Tarasy, Sopot, ul. Zamkowa Góra (Aquapark Sopot). Inauguracja sceny: 1 maja, spektakl "Zazdrość", reż. Monika Powalisz, występują: Joanna Żółkowska, Katarzyna Taracińska-Badura, Anna Kózka. Godz. 20, bilety: 60 zł.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji