Artykuły

Żądza pieniądza

W poniedziałkowym Teatrze Telewizji współczesna sztuka amerykańska, ukazująca konflikt dwu mentalności: tradycyjno-konserwatywnej i cyniczno-pragmatycznej. W jednej z głównych roi zobaczymy jedną z najzdolniejszych aktorek młodego pokolenia, Agnieszkę Warchulską

Wyraziciclem konserwatyzmu jest stary Jorgenson i jego przyjaciółka Bea. Wspólnie od lat kierują prowincjonalną firmą. Jorgenson to szef w starym stylu, wierzący w potęgę ciężkiej pracy. Dba nie tylko o zysk, lecz także o miejsca pracy dla okolicznych mieszkańców. Dzięki wysiłkom Jorgensona i jego prawej ręki Colesa firma ma się coraz lepiej. Sukces finansowy paradoksalnie staje się przyczyną kłopotów. A to za sprawą bezwzględnego rekina z Wall Street, niejakiego Garrisona, który słynie z zarabiania na doprowadzaniu do upadłości rozmaitych przedsiębiorstw. To z kolei typ biznesmena w nowym stylu. Próba polubownego załatwienia sprawy kończy się fiaskiem.

W związku z tym Garrison rozpoczyna skupowanie akcji, by przejąć władzę w firmie. Rozpoczyna się zażart walka o dalszy byt. Nowojorska prawniczka Kałę, prywatnie córka Bei, proponuje kilka sprytnych wyjść z sytuacji. Każde z nich wiąże si z dużymi kosztami, a o tych z koli Jorgenson nie chce nawet słyszę Kto zwycięży? W roli błyskotliwej Kate zobaczymy Agnieszkę Warchulską, aktorkę stołecznego Teatru Ateneum, znaną przede wszystkim z serialu TVN pt."Miasteczko", ale także z takich filmów fabularnych, jak "Dług" czy "Pierwszy milion".

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji