Artykuły

Warszawa. Żałoba narodowa bez koncertów i spektakli

Z powodu żałoby narodowej w stolicy zostały odwołane koncerty, dyskoteki, spektakle i wydarzenia sportowe. Nie wszystkie instytucje kultury przyłączyły się do żałoby narodowej. W czwartek będzie można obejrzeć spektakl Ucho van Gogha w teatrze Bajka. Wszystkie wydarzenia artystyczne odwołał Teatr Wielki - Opera Narodowa.

Żałoba narodowa w związku z tragedią w Kamieniu Pomorskim potrwa do czwartku do północy. Warszawskie teatry i kluby proponują nowe terminy imprez lub zwracają pieniądze za bilety.

Flagi przy Pałacu Prezydenckim i stołecznym ratuszu opuszczone do połowy masztu, flagi żałobne na autobusach i tramwajach to znak, że Warszawa - tak jak cała Polska - upamiętnia śmierć 21 osób, które zginęły w pożarze hotelu socjalnego w Kamieniu Pomorskim.

Wczoraj przez dwie godziny warszawiacy wpisywali kondolencje do księgi wystawionej w Pałacu Prezydenckim. Z powodu żałoby narodowej nie odbył się m.in. występ grupy Afromental w klubie Hard Rock Cafe. Zespół zagra 28 kwietnia. Przełożono także wczorajszą imprezę pt. "Szalony dzień Hannah Montana" w centrum handlowym Arkadia.

W stolicy została odwołana większość imprez zaplanowanych na dzisiaj i czwartek. Jednak nie wszystkie instytucje kultury będą w tym czasie zamknięte.

- Podczas żałoby nie powinny odbywać się wydarzenia o charakterze rozrywkowym, ale nie mamy wpływu na instytucje prywatne - przyznała prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz. W stolicy odbędzie się m.in. czwartkowy występ fińskiej grupy Apocalyptica, którego, jak twierdzą organizatorzy, nie dało się już odwołać. Zanim jednak w Stodole zabrzmi mieszanka heavy metalu i muzyki poważnej, zespół i publiczność mają uczcić pamięć ofiar minutą ciszy.

Zgodnie z planem odbędzie się też dzisiejszy koncert zespołu Betallika w klubie Progresja. Odwołano natomiast dzisiejszy koncert zespołu Sofa w klubie Jazz Point w Złotych Tarasach, na którym grupa miała promować swoją nową płytę. Sofa zagra w następną środę, 22 kwietnia. Przełożone zostały też dwa koncerty Kazika na Żywo w klubie Palladium: środowy odbędzie się we wtorek, 21 kwietnia, a czwartkowy w środę, 22 kwietnia. W czwartek w klubie Progresja nie wystąpi też wokalista Irona Maiden Blaze Bayley.

Ci, którzy zarezerwowali bilety do teatru na 15 lub 16 kwietnia, powinni sprawdzić, czy spektakl nie został zdjęty z afisza. Nie wszystkie instytucje kultury przyłączyły się do żałoby narodowej. W czwartek będzie można obejrzeć spektakl Ucho van Gogha w teatrze Bajka. Wszystkie wydarzenia artystyczne odwołał Teatr Wielki - Opera Narodowa. Ci, którzy kupili bilety na "Madame Butterfly" Pucciniego, mogą do końca miesiąca odebrać pieniądze w kasie teatru.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji