Artykuły

Bydgoszcz. Gdański sukces solistki Opery Nova

Solistka Opery Nova Izabela Szylińska [na zdjęciu] zwyciężyła w Ogólnopolskim Konkursie Tańca w Gdańsku. To największa impreza baletowa w kraju, jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych przeglądów tanecznych w Europie.

Zadanie nie było łatwe - opowiada Szylińska. - Każdy musiał zaprezentować cztery programy: obowiązkowy układ z tańca klasycznego i jeden dowolny w wybranej przez siebie technice. Trudno było znaleźć na to czas, gdy biegałam na codzienne, nawet ośmiogodzinne, próby do spektakli. Tym bardziej cieszę się z wygranej.

Była jedyną tancerką kształconą w Polsce, która wzięła udział w finałowej rywalizacji. Zwycięzcy pierwszego i drugiego miejsca Aleksandra Liashenko i Victor Davydiuk z Teatru Wielkiego w Poznaniu to Rosjanie. Szylińska zachwyciła jurorów wykonaniem układów do muzyki Fryderyka Chopina w wykonaniu Leszka Możdżera. Zaprezentowała także choreografię stworzoną przez dyrektorów Kieleckiego Teatru Tańca Elżbiety Szlufik-Pańtak i Grzegorza Pańtaka pt. "Co ze mną?" do muzyki zespołu Ghymes.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji