Artykuły

Łódź. Spotkanie z Pawłem Delągiem

Ośrodek Inicjatyw Artystycznych Łódzkiego Domy Kultury przy ul. Traugutta 18 zaprasza 16 kwietnia o godzinie 16 na spotkanie z Pawłem Delągiem [na zdjęciu].

Aktor odwiedzi Łódź w ramach obchodów Dni Frankofonii. Wcześniej, o godzinie 11 spotka się z młodzieżą szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Ta część imprezy ma charakter zamknięty.

Paweł Deląg jest jednym z najpopularniejszych aktorów młodego pokolenia. Ma na koncie wiele ról w filmach fabularnych i serialach. Widzowie kojarzą go przede wszystkim z roli Biedrona w Młodych Wilkach i Młodych Wilkach 1/2, Drzewieckiego, chirurga plastycznego w klinice Weissa-Korzyckiego w Na dobre i na złe, Marszanda sprzedającego Tuwarze obraz Malczewskiego w Ekstradycji 3, Jarka w Chłopaki nie płaczą, Adama w Ja wam pokażę, Kmicica w Złocie dezerterów oraz Marka Winicjusza w Quo vadis. Wystąpił on nie tylko w filmach sygnowanych takimi nazwiskami jak Jarosław Żamojda, Jan Machulski czy Jerzy Kawalerowicz, ale również światowych gwiazd reżyserskich do jakich niewątpliwie zalicza się Stephen Spielberg. Dzięki roli Dolka Horowitza w Liście Schindlera zadebiutował na wielkim ekranie.

Paweł od wielu lat współpracuje także z wrocławskim Teatrem Współczesnym.

Uchodzi za jednego z najprzystojniejszych polskich aktorów. Miejmy jednak nadzieję, że na spotkanie przybędą również panowie.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji