Artykuły

Poznań. Wytańczyli nagrody w Gdańsku

W Gdańsku zakończył się XVI Ogólnopolski Konkurs Tańca. Uczniowie Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Poznaniu zdobyli na nim pierwsze i trzecie miejsce oraz wyróżnienie.

Irmina Kopaczyńska, tegoroczna dyplomantka, zajęła pierwsze miejsce w kategorii tańca klasycznego w grupie dziewcząt starszych. Jest uczennicą Beaty Dopierały-Wrzosek. Trzecie miejsce w kategorii starszych chłopców wywalczył Adam Piątek, również tegoroczny dyplomant, uczeń Mirosława Różalskiego. Irmina otrzymała dodatkowo nagrodę ZASPu.

W kategorii tańca współczesnego trzy uczennice Krystyny Frąckowiak: Paulina Majda (dyplomantka), Anna Sobczak i Kornelia Lech (klasa VIII) zakwalifikowały się do finału. Paulina Majda dostała wyróżnienie za wszechstronny udział w konkursie od sekcji tańca i baletu ZASPu oraz Polskiego Teatru Tańca.

W konkursie uczestniczyło 100 uczniów z pięciu szkół baletowych. Poziom tegorocznego konkursu był bardzo wyrównany powiedział Emil Wesołowski, przewodniczący jury. Świadczy o tym chociażby fakt, że wśród laureatów są uczniowie wszystkich szkół. Osobiście cieszę się, że ujawniło się sporo utalentowanych chłopców, którzy, niestety, są ciągle rzadkością w polskim balecie.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji