Artykuły

"Wariat i zakonnica" w "Krzysztoforach"

Krakowska premiera "Wariata i zakonnicy" Witkacego z Janem Peszkiem w podwójnej roli aktora i reżysera, odbędzie się dzisiaj o godz, 19 w Galerii "Krzysztofory".

Obok Jana Peszka w przedstawieniu wystąpią jego uczniowie - studenci i niedawni absolwenci krakowskiej PWST - Joanna Żurawska, Krzysztof Głuchowski, Janusz Śmiłek i Błażej Peszek. Twórcą interesującej scenografii jest Jerzy Kalina, muzykę skomponował Jacek Ostaszewski, choreografię opracował Jacek Łumiński. Przedstawienie będące reżyserskim debiutem znanego aktora, powstało przy współpracy Teatru "X" z Tokio i Krakowskiej Fundacji Artystów Teatru. Premiera odbyła się w październiku w Tokio, w czasie inaugurującego działalność Teatru "X" festiwalu "Witkacy in the Box".

Bilety na przedstawienie, grane także 17, 18 i 21 XII (godz. 19 i 21) oraz 19 i 20 (godz. 21.30) można kupić w Starym Sklepie przy ul. Starowiślnej (naprzeciw pałacu Pugetów). Na Czytelników "GK", którzy zadzwonią dzisiaj między godz. 10 a 12 (tel. 21-22-69) czekają darmowe bilety na najbliższe spektakle.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji