Artykuły

Kielce. Irański reżyser wystawi "Alibabę"

Znany w Teheranie reżyser Dżawad Zolfaqari przyjeżdża do Kielc, by z aktorami Teatru Lalki i Aktora Kubuś przygotować premierę przedstawienia "Alibaba i czterdziestu rozbójników". Próby rozpoczną się za kilka dni.

Wszystko jest już gotowe. Na reżysera czekają aktorzy i dekoracje wykonane w teatralnej pracowni według projektów nadesłanych z Iranu. - Próby planujemy rozpocząć 17 lutego, ale już kilka dni wcześniej będziemy w Kielcach gościć pana Zolfaqari - zdradza Irena Dragan, dyrektorka Teatru Lalki i Aktora Kubuś.

Tekst, według którego powstanie spektakl, również jest autorstwa Zolfaqari. Z aktorami będzie próbował się porozumieć po angielsku. Tym, którzy języka nie znają, pomogą studenci z katedry neofilologii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego.

Razem z reżyserem do Kielc przyjedzie twórca muzyki - Farzad Goodarzi, irański kompozytor, który studiował w Polsce i współpracował już z Kubusiem przy realizacji sztuki "Baśń o rumaku zaklętym".

Premiera spektaklu odbędzie się 12 marca. - To duże wyzwanie i przede wszystkim nowe doświadczenie dla zespołu - nie ma wątpliwości Dragan.

Przyjazd irańskiego reżysera do Kielc to efekt współpracy, którą teatr nawiązał podczas wyjazdu na festiwal do Teheranu w 2006 roku.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji