Artykuły

Będzin. 100. spektakl "O dziewczynce Katarzynce..."

14 lutego przedstawienie "O dziewczynce Katarzynce Czerwonym Kapturkiem zwanej" pokazane zostanie w Teatrze Dzieci Zagłębia po raz 100.

Narkotyki, alkohol, nachalny nieznajomy, który może okazać się pedofilem - przed takimi zagrożeniami ostrzega uwspółcześniona wersja baśni o Czerwonym Kapturku wystawiana w Teatrze Dzieci Zagłębia w Będzinie od września 2006 roku.

- Chcemy pokazać niebezpieczeństwa, które niosą ze sobą obcy i nachalnie życzliwi ludzie. W naszej bajce wilk, który niby podwozi Czerwonego Kapturka do Babci, ląduje z nim w malinach! Będzie dobrze, jeśli dzieci zrozumieją, że branie prezentów od obcych, wsiadanie z nimi do samochodu, to nie jest dobry pomysł - mówi reżyser spektaklu Adam Kwapisz.

Jest też drugi rodzaj "złych wilków". Zajmują się one rozprowadzaniem arkotyków (w teatralnej wersji oferują kwiatki i cukierki). - Dzieci muszą zrozumieć jakie mogą być skutki kontaktu z "wilkiem". Niech wiedzą, że nie zawsze znajdzie się myśliwy, który ochroni i pomoże. Dlatego w naszej bajce myśliwego nie ma. Jest natomiast sumienie, uosobione w Duchu Lasu, które zawraca Czerwonego Kapturka ze złej drogi - mówi autor tekstu Dariusz Czajkowski.

W dniu jubileuszowego spektaklu nie zabraknie atrakcji. Wszystkie bilety zakupione dla dzieci wezmą udział w losowaniu wyjątkowych nagród: koszyków z łakociami i oryginalnych, wykonanych w pracowni teatralnej, kapturków. Nie zapomniano także o dorosłych. Jeżeli na spektakl wybiorą się ze swymi pociechami oboje rodzice - to w formie walentykowego upominku - wejdą za cenę jednego biletu.

Początek jubileuszowego przedstawienia o godzinie 16.00.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji