Artykuły

Warszawa. Piotr Cieplak i Paweł Mykietyn nominowani do Wchech 2008

Joanna Mytkowska za walkę o Muzeum Sztuki Nowoczesnej? Grzegorz Lewandowski za kulturalne działania na Chłodnej 25? A może Artur Liebhart za doskonały festiwal filmów dokumentalnych? Kto wygra? Najpierw sprawdźcie kto jest nominowany do Wdech w kategorii Człowiek Roku.

Piotr Cieplak, reżyser

Za wyobraźnię i teatralną finezję. Za "Opowiadania dla dzieci" według Singera - najlepsze przedstawienie roku w Warszawie - jak to u Cieplaka - nie tylko dla dzieci. To świetny czas dla tego reżysera, który tak samo dobrze czuje się na dużej scenie Teatru Narodowego jak i przy produkcjach niezależnych.

Grzegorz Lewandowski, właściciel klubokawiarni Chłodna 25

Za sukces klubokawiarni Chłodna 25 i inicjatywę ReAnimator, dzięki której poznali się i zjednoczyli siły warszawscy aktywiści kulturalni.

Artur Liebhart, szef festiwalu filmów dokuemntalnych Planete Doc Review

Za to, że zbudował festiwal, który dziś jest jedną z najważniejszych w Polsce imprez dla kinomanów. Do bardzo niekomercyjnego kina dokumentu przekonał publiczność. Ma gust i i organizacyjny talent.

Paweł Mykietyn, kompozytor

Za owacyjnie przyjmowany najnowszy utwór "Pasję wg św. Marka", za muzykę do filmu Małgorzaty Szumowskiej "33 sceny z życia" i koncert inaugurujący działalność Nowego Teatru Krzysztofa Warlikowskiego. Doceniło go również Polskie Wydawnictwo Audiowizualne wydając jego pierwszą monograficzną płytę.

Joanna Mytkowska, dyrektor Muzeum Sztuki Nowoczesnej

Za walkę o to, by Warszawa miała muzeum na światowym poziomie. Za zbudowanie profesjonalnego zespołu i wystawy w tymczasowej siedzibie na Pańskiej 3.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji