Artykuły

Kraków. Premiera "Wyrzeczenia" w Łaźni Nowej

Jaka jest filozofia życia w kapitalistycznej Polsce początku XXI wieku? No cóż, w dzisiejszych czasach trzeba zaistnieć.

Zdobywać, kupować, polepszać swój byt. Kolejny samochód, nowe mieszkanie. Praca i pieniądze. Ćwierć etatu, pół etatu, dwa etaty. W tym wszystkim On i Ona - trzydziestoparolatki. I ich rodzina.

Do tego kolejne gadżety - auto, mieszkanie, wczasy na Majorce. Zbudowany własnymi rękami nowy, wspaniały świat.

Bez Epikura, bo jest Empik. Bez wiary, bo jest detoks. W pewnym momencie okazuje się, że już nie starczyło czasu na... życie.

O tym właśnie jest sztuka "Wyrzeczenie" Jarosława Kamińskiego, twórcy, który swoimi kontrowersyjnymi tekstami lubi stosować wobec odbiorców terapię szokową.

Wyreżyserował ją Jarosław Tochowicz. Premierę spektaklu "Wyrzeczenie" zobaczymy na scenie teatru Łaźnia Nowa. Sztuka w ostry sposób obnaża kulisy kapitalistycznego myślenia, gdzie dla nowej lodówki czy awansu w firmie bez zmrużenia okiem... wyrzekamy się siebie.

Pęka tu piękny sen o kapitalizmie, okazuje się bowiem, że nie ma nic za darmo, zawsze czegoś trzeba się w życiu wyrzeć, coraz częściej rodziny i przyjaciół.

W tym przewrotnym, ale i dającym do myślenia przedstawieniu wystąpią Edyta Torhan i Maciej Adamczyk. Scenografię do spektaklu wykonała Magdalena Kazimierska.

Czwartek - 8.02. godz. 19, Łaźnia Nowa os. Szkolne 2. Bilety: 20-30 zł.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji