Artykuły

M. Norman: "Wyjść"

W Teatrze Powszechnym odbyła się premiera dramatu amerykańskiej pisarki Marshy Norman pt. "WYJŚĆ". Spektakl wyreżyserował Zygmunt Hubner, a autorem scenografii jest Paweł Dobrzycki.

Główne role kreują Ewa Dałkowska i Joanna Żółkowska, partnerują im m.in. Gustaw Lutkiewicz i Andrzej Grąziewicz

Poza tym w repertuarze teatru stają w dalszym ciągu: "VOL-PONE" Bena Jonsona w reżyserii Piotra Cieślaka z Władysławem Kowalskim w roli tytułowej, transkrypcja z Sofoklesowej "ANTYGONY", dokonana przez przedwcześnie zmarłego Helmuta Kajzara, "ŚWIĘTOSZEK" Moliera z kreacjami Mariusza Benoit i Bronisława Pawlika, zaś na Małej Scenie grany jest dramat austriackiego poety Ernsta Jan dla "Z DYSTANSU", w którym parę wieloletnich przyjaciół odtwarzają Anna Seniuk i Marek Walczewski oraz "CZWARTKOWE DAMY" Loleh Bellon. Role trzech starzejących się kobiet odtwarzają w tym dramacie Mirosława Dubrawska, Elżbieta Kępińska i Anna Seniuk.

Kasa Teatru Powszechnego prowadzi telefoniczną rezerwację biletów, co jest innowacją godną upowszechnienia. Tak więc pod numerami telefonów 18-25-18 i 18-48-19 w godz. 10-14 i 16-19 (w dniach przedstawień na Malej Scenie do godz. 20, a w poniedziałki w godz. 10-14) przyjmowane są zamówienia na bilety na wybrany spektakl.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji