Artykuły

Gdańsk. Stowarzyszenie Teatralne Badów w Plamie

W poniedziałek, 1 grudnia, o godz. 19 w klubie Plama (ul. Pilotów 11) obejrzeć będzie można spektakl Stowarzyszenia Teatralnego Badów "Gargantua i Pantagruel".

To oparta na renesansowym dziele Francois Rabelais'go kipiąca od rubasznego humoru opowieść o barwnej parze olbrzymów, ojcu i synu - kochających życie opojach i żarłokach o jasnych umysłach, ciekawych świata, odważnych, spragnionych przygód i obdarzonych kpiarskim poczuciem humoru. W atmosferze plebejskiej zabawy, przetykanej żarliwą modlitwą, autorzy spektaklu pragną, za przykładem mistrza Rabelais'go, głosić jedność świata ciała i ducha, wzajemną przenikalność sacrum i profanum, pochwałę człowieka pełnego, wolnego i radosnego.

Rubasznie opowiedziana historia dynastii dobrych olbrzymów, królów krainy w Turenii, to niekończące się uczty, żarty, komiczne fortele, pojedynki i bitwy, parodystyczne debaty z teologami, prawnikami, filozofami i innymi ówczesnymi autorytetami są ciągle aktualną krytyką "świata oficjalnego" i jego najważniejszych instytucji. Przedstawienie "Gargantua i Pantagruel", które zobaczymy w ramach "Teatru w blokowiskach", pokaże Stowarzyszenie Teatralne Badów.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji