Artykuły

Sofia. "Współczesny Dramat Polski" po bułgarsku

4 listopada w Teatrze Narodowym im. Iwana Wazowa w Sofii odbyła się promocja antologii "Współczesny Dramat Polski" wydanej przez Oficynę Walentin Trajanow

Książka powstała z inicjatywy Instytutu Polskiego w Sofii, który jest autorem projektu i sponsorem. Jest to pierwsza antologia współczesnego dramatu polskiego w Bułgarii. Zamieszczone sztuki autorstwa 9 współczesnych polskich autorów były wystawiane na scenach polskich teatrów w okresie 2003-2006 r. Antologia obejmuje dramaty: "Porozmawiajmy o życiu i śmierci" Krzysztofa Bizio, "Najwięcej samobójstw zdarza się w niedzielę" Anny Burzyńskiej, "Absynt" Magdy Fertacz, "Tiramisu" Joanny Owsianko, "Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku" Doroty Masłowskiej, "Testosteron" Andrzeja Saramonowicza, "Kwintet" Andrzeja Stasiuka, "Piaskownica" Michała Walczaka oraz "Lemury" i "Fantom" (z cyklu "Beztlenowce") Ingmara Villqista.

W książce została zamieszczona również rozmowa o współczesnym teatrze polskim, zatytułowana "Niechlujstwo i wolność", opublikowana w numerze 3/2007 miesięcznika Dialog.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji