Artykuły

Paryż-Warszawa. Koncertowa "Iwona, księżniczka Burgunda"

W najbliższą sobotę i niedzielę, 20 i 21 listopada, w Paryżu, odbędzie się światowa prapremiera wykonania koncertowego opery Zygmunta Krauzego "Iwona, księżniczka Burgunda", osnutej na motywach słynnego dramatu Witolda Gombrowicza.

Utwór powstał na zamówienie Urzędu m. st. Warszawy, z okazji obchodów Roku Gombrowicza. Z racji silnych związków pisarza z Francją, kraju ważnego dla promocji jego twórczości w świecie, prapremiera odbywa się w Teatrze Sylvii Monfort, w ramach miesiąca polskiego teatru, jaki trwa w Paryżu. Na spektaklu obecny będzie między innymi Mer Paryża, a jego list otwiera program, wydany z okazji premiery.

Opera w wykonaniu najlepszych polskich śpiewaków operowych i Polskiej Orkiestry Radiowej dyrygowana będzie przez Andrzeja Straszyńskiego. W roli Iwony wystąpi utalentowana laureatka tegorocznego Feliksa warszawskiego - Dominika Kluźniak. Libretto opery jest wspólnym dziełem kompozytora i przyszłego reżysera spektaklu operowego "Iwony" - Grzegorza Jarzyny. Jego prapremiera odbędzie się w przyszłym roku, w Warszawie.

Na zdjęciu: Dominika Klużniak jako Jadwisia w "Pamiętniku".

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji