Artykuły

Poznań. Rafał Królikowski czyta św. Jana od Krzyża

Tegoroczny Dzień Papieski rozpocznie się specjalną edycją VERBA SACRA - Lektury Jana Pawła II. W najbliższą niedzielę 12 października o godz. 17 w poznańskiej Katedrze usłyszymy fragmenty "Nocy ciemnej" św. Jana od Krzyża w wykonaniu Rafała Królikowskiego (na zdjęciu).

Komentator prezentacji, poznański karmelita bosy O. Wojciech Ciak pisze m.in.: Jan Paweł II jest przykładem chrześcijanina, który zmagał się z i przejawami nocy ciemnej. A osoba Jana od Krzyża i jego dzieła odegrały w tym zmaganiu niezwykłą rolę. W przemówieniu wygłoszonym przez Jana Pawła II 4 listopada 1982 w Segowii przy grobie św. Jana od Krzyża, powiedział: "Dzięki składam Opatrzności, która pozwoliła przybyć mi tu, aby uczcić relikwie i przywołać postać oraz naukę św. Jana od Krzyża, któremu tyle zawdzięcza moja duchowa formacja. Nauczyłem się go i poznałem w młodości i zdołałem nawiązać wewnętrzny dialog z tym nauczycielem wiary, z jego językiem i myśleniem, aż do momentu kulminacyjnego, jakim było opracowanie tezy doktorskiej na temat wiary u świętego Jana od Krzyża. Od tamtego czasu stał się on dla mnie przyjacielem i mistrzem, który wskazywał światło jaśniejące w ciemności, ażeby zawsze podążać ku Bogu."

Aktorowi towarzyszyć będzie piosenkarka Justyna Szafran, która wykona pieśni do słów wielkiego hiszpańskiego mistyka. Na gitarze akompaniuje Krzysztof Nowikow.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji