Artykuły

Warszawa. Sławomira Łozińska nowym dyrektorem Ateneum

Funkcję p.o. dyrektora naczelnego Teatru Ateneum im. Stefana Jaracza w Warszawie objęła Sławomira Łozińska.

Jak poinformował PAP we wtorek wydział prasowy urzędu m.st. Warszawy - "o rezygnację ze stanowiska wnioskował sam zainteresowany. Poprosił o zwolnienie z obowiązku świadczenia pracy od 18 września br.".

31 grudnia br. nastąpi rozwiązanie za porozumieniem stron stosunku pracy z Dyrektorem Teatru Ateneum - Zbigniewem Liberą. Izabella Cywińska zaproponowała, by obowiązki dyrektora naczelnego powierzyć Sławomirze Łozińskiej, znakomitej aktorce i doświadczonemu menedżerowi kultury. Kandydaturę tę popiera również sam odchodzący dyrektor - czytamy w komunikacie.

Dotychczasowy Dyrektor Naczelny Teatru Ateneum, Zbigniew Libera, związany był z Teatrem przez prawie dwadzieścia lat. Funkcję dyrektora naczelnego pełnił od 1996 roku.

Sławomira Łozińska to znana aktorka filmowa i teatralna, a także absolwentka Podyplomowego Studium Menedżerów Kultury przy Szkole Głównej Handlowej. Związana z Teatrem Narodowym (1973-1986, 1988-1990 i od 2006 roku do teraz), występowała również w warszawskim Teatrze Nowym (1990-1994). Poza pracą sceniczną pełniła m.in. funkcję koordynatora pracy artystycznej Teatru Narodowego, była wiceprezesem Zarządu Głównego Związku Artystów Scen Polskich i współpracowała z Telewizją Polską jako redaktor i prowadzący programu Kawa czy Herbata. W maju 2003 roku została powołana przez prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, które to stanowisko zajmowała do grudnia 2005. Sławomira Łozińska przewodniczy jury tegorocznej edycji Feliksów Warszawskich.

O swojej nowej, życiowej roli mówi: "razem z Izabellą Cywińską chciałabym kontynuować i rozwijać najlepsze tradycje teatru Ateneum, jednego z najważniejszych teatrów w Warszawie."

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji