Artykuły

Elbląg. "Panna Julia" z Tylży u Sewruka

26 września (piątek) w elbląskim Teatrze im. Aleksandra Sewruka odbędzie koncert Orkiestry Symfonicznej z Kaliningradu, natomiast 27 września (sobota) widzowie będą mogli obejrzeć spektakl "Panna Julia" Augusta Strindberga w wykonaniu artystów Teatru z Tylży [na zdjęciu]. Oba wydarzenia są częścią obchodów Dni Obwodu Kaliningradzkiego na Warmii i Mazurach.

26 września (piątek) w elbląskim Teatrze im. Aleksandra Sewruka odbędzie koncert Orkiestry Symfonicznej z Kaliningradu, natomiast 27 września (sobota) widzowie będą mogli obejrzeć spektakl "Panna Julia" Augusta Strindberga w wykonaniu artystów Teatru z Tylży. Oba wydarzenia są częścią obchodów Dni Obwodu Kaliningradzkiego na Warmii i Mazurach.

26 września o godz. 18.30 na Dużej Scenie odbędzie się Koncert Orkiestry Symfonicznej z Kaliningradu pt. "Arcydzieła Rosyjskiej Muzyki Symfonicznej", na który złożą się głównie utwory Piotra Czajkowskiego. Koncert poprowadzi dyrektor artystyczny i zasłużony działacz sztuki Federacji Rosyjskiej - Arkadij Feldman.

Natomiast 27 września o godz. 18 także na Dużej Scenie, zaprezentuje się zespół Teatru z Tylży w przedstawieniu pt. "Panna Julia" Augusta Strindberga w reż. Jewgienija Marczelli. To fascynująca i wnikliwa opowieść o destrukcyjnej sile namiętności, o miłości ograniczonej konwenansami, o ukrytych ludzkich obsesjach, o odwiecznej walce płci i o roli kobiety również we współczesnym świecie. To jeden z najgłośniejszych utworów Augusta Strindberga oparty na autentycznym wydarzeniu, w którym fabuła została celowo zredukowana ustępując miejsca pogłębionej analizie psychologicznej. Spektakl zostanie zaprezentowany w języku rosyjskim.

- Na koncert i spektakl "Panna Julia" obowiązują bezpłatne zaproszenia, które można odbierać w kasie teatru - mówi Tomasz Walczak, rzecznik prasowy elbląskiej sceny. - Jest to ilość limitowana więc warto się pospieszyć.

Oba wydarzenia są częścią - organizowanych przez Urząd Marszałkowski w Olsztynie oraz Departament Współpracy Międzynarodowej i Promocji - Dni Obwodu Kaliningradzkiego w Województwie Warmińsko-Mazurskim. Szereg imprez kulturalnych odbędzie się również w Olsztynie i Ełku.

Dni Obwodu Kaliningradzkiego w Elblągu

26 września, piątek

godz. 18 Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej Światowid

Wystawa malarzy profesjonalistów z obwodu kaliningradzkiego "Metamorfoza czasu"

godz. 18.30 Teatr im. Aleksandra Sewruka

Koncert Orkiestry Symfonicznej "Arcydzieła Rosyjskiej Muzyki Symfonicznej" poprowadzi dyrektor artystyczny, zasłużony działacz sztuki Federacji Rosyjskiej - Arkadij Feldman

27 września, sobota

godz. 14 Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej Światowid

Spotkanie poetów i pisarzy z obwodu kaliningradzkiego i województwa warmińsko-mazurskiego

godz. 18 Teatr im. Aleksandra Sewruka

Spektakl "Panna Julia" A. Strindberg, reżyser: Jewgienij Marczelli

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji