Artykuły

Chorzów. Prapremiery w Teatrze Rozrywki

Dwoma prapremierami na nowej scenie kameralnej rozpoczyna sezon artystyczny Teatr Rozrywki w Chorzowie (Śląskie). Nowa Mała Scena pozwoli na rozszerzenie działalności artystycznej placówki.

Najnowszy dramat Ingmara Villqista "Czarodziejka z Harlemu" został napisany specjalnie dla Teatru Rozrywki. Autor podjął się również reżyserii. To opowieść o trudnej miłości między pięćdziesięcioletnią kobietą i dziewiętnastoletnim koszykarzem.

- Tych ludzi łączy szczególna więź, mimo wielu różnic. Sztuka jest dialogiem między nimi - powiedziała w środę PAP Jolanta Król, kierownik literacki teatru.

Wystąpią: Hanna Boratyńska, Violetta Smolińska, Marcin Kocela, Andrzej Lipski i Sebastian Ziomek, a także Małgorzata Gadecka i Mirosław Książek. Prapremiera odbędzie się 12 września.

Kolejna realizacja na Małej Scenie to prapremiera polska muzycznego monodramu Anny Sroki pt. "Lady Day - Billie Holiday" w reżyserii Natalii Babińskiej. To - jak zapowiadają realizatorzy - wstrząsająca, liryczna, ale i zabawna chwilami opowieść o genialnej, ciemnoskórej wokalistce. Prapremiera 20 września.

Spektakl ten otworzy wrześniowy przegląd repertuaru chorzowskiej sceny. Na Dużej Scenie będzie można zobaczyć musicale "Jekyll & Hyde", "Rent", "Dyzma - musical", "Krzyk według Jacka Kaczmarskiego" i komedię "Pomalu, a jeszcze raz!".

Jak podkreślił w środę rzecznik chorzowskiego teatru, Bartosz Różalski, Mała Scena umożliwi przede wszystkim szerszą niż dotąd współpracę z młodymi artystami niezależnymi. Z myślą o nich przygotowano projekt Obserwatorium Artystycznego Entree. To konkurs, którego zwycięzcę wybierze jury, powołane przez Teatr Rozrywki. Nagrodą główną jest półroczna rezydencja na Małej Scenie Teatru Rozrywki, połączona z profesjonalną produkcją premierowego spektaklu, jego prezentacją i promocją.

W nowym sezonie artystycznym Teatr Rozrywki planuje też premierę musicalu "Oliver", opartego na powieści Karola Dickensa, w reżyserii Magdaleny Piekorz.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji