Artykuły

Sopot. W Atelier Czyżykiewicz kameralnie

Mirosław Czyżykiewicz jest od lat regularnym gościem letnich sezonów w teatrze Atelier. Udzielał się i jako pieśniarz i jako aktor, tym razem pięciokrotnie da kameralny recital swoich poetyckich piosenek.

Ma bardzo wielu fanów i ich nie trzeba przekonywać do przyjścia, ale sceptykom lub ludziom po prostu go jeszcze nie znającym, powiemy, że można go zaliczyć do najoryginalniejszych i najbardziej charyzmatycznych współczesnych wykonawców poezji śpiewanej w Polsce.

W naszym kraju taki typ piosenki uprawiany jest z powodzeniem od dziesięcioleci, w krajach anglosaskich właśnie teraz przeżywamy jego zdumiewający rozkwit, więc wykonawcy znad Wisły mogą być widziani jako prekursorzy modnego trendu.

Czyżykiewicz jest malarzem i zaczął muzykować w latach 80. dla przyjemności własnej i przyjaciół, a rozgłos zdobył jako stały gość legendarnej audycji radiowej "Zgryz" Macieja Zembatego. Fonograficznie zadebiutował w 1989 r. winylowym jeszcze albumem "Autoportret I", który przez następną dekadę był jego jedynym wydawnictwem.

Już współpracując z Atelier wydał znakomity krążek "Ave", który ostatecznie potwierdził jego artystyczną klasę jako wokalisty i gitarzysty i przypieczętował powrót. W Sopocie zaprezentuje przede wszystkim piosenki z kolejnych płyt, "Superata" i "Świat Widzialny", tym razem pozbawione studyjnych aranżacji, wykonywane tylko na głos i gitarę akustyczną. W programie pojawi się też akcent związany z przyszłością - kilka utworów z przygotowywanego właśnie albumu.

Sopot, niedziela g. 18.00 i 20.00, poniedziałek-środa g. 20.00, teatr Atelier, al. Mamuszki 2, bilety: 37 zł.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji