Artykuły

Szczecin. Teatr na dziedzińcach

Szczecińskie teatry w sierpniu budzą się z wakacyjnego snu. Pierwszy Teatr Polski, który już we wtorek rozpoczyna Letni Sezon Artystyczny.

W tym roku artyści prezentować się będą jednak nie tylko na dużym dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich, ale też w nowym, nie odkrytym jeszcze dla artystycznych występów miejscu - małym dziedzińcu Muzeum Narodowego przy ul. Staromłyńskiej 27.

Tam plenerowe występy rozpocznie we wtorek Sklep z Ptasimi Piórami, który zagra utwory ze swojej najnowszej płyty "Stempelek". Bilety na ten koncert kosztują 30 zł (35 w dniu koncertu).

W środę na muzealnym dziedzińcu posłuchać będzie można piosenek kompozytorów Piwnicy pod Baranami. Utwory Zygmunta Koniecznego, Stanisława Radwana, Jana Kantego Pawluśkiewicza, Aleksandra Zarzyckiego wykonają Kinga Rataj i Zbigniew Rataj z akompaniamentem Konrada Mastyło.

Dzień później scenę na dziedzińcu muzeum zajmie chętnie bywający w Szczecinie bard Mirosław Czyżykiewicz. Nowym gościem Teatru Polskiego będzie za to Jan Janga Tomaszewski. Aktor na co dzień występujący w Teatrze Ateneum w Warszawie, autor piosenek, gitarzysta, zaśpiewa w następny piątek (8 sierpnia) program autorski.

W następną sobotę (9 sierpnia) aktorka Olga Adamska przypomni swój recital "Czerwony element". Natomiast w niedzielę (10 sierpnia) aktorka Małgorzata Iwańska zagra swoje przedstawienie "Droga Pani Kalino", przypominające postać Kaliny Jędrusik (godz. 20, wstęp 25 zł).

W tym roku nowym szekspirowskim tytułem, który na dużym dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich wystawi Teatr Polski będzie "Burza". Premiera 14 sierpnia. Z wcześniejszych inscenizacji Szekspira aktorzy przypomną "Sen nocy letniej" (20 - 21 sierpnia, bilety 20 zł).

Sierpniowymi gośćmi teatru będą Magda Umer, Anna Szałapak, Andrzej Poniedzielski i Piotr Machalica. Z aktorami Teatru Polskiego zobaczymy ich we wspólnym koncercie "Osiecka - Okudżawa" na dużym dziedzińcu Zamku (22 sierpnia, bilety 40 zł), a dzień później w programie "Niespodziewany koniec lata" z piosenkami z Kabaretu Starszych Panów (23 sierpnia, bilety 40 zł).

Na zamkowym dziedzińcu 24 sierpnia zaśpiewa Grzegorz Turnau [na zdjęciu]. Bilety kosztują 50 zł.

Bilety na poszczególne koncerty, które od 5 do 9 sierpnia odbywać się będą na dziedzińcu Muzeum Narodowego kosztują 25 zł w przedsprzedaży i 30 zł w dniu koncertu - wyjątkiem jest koncert Sklepu z Ptasimi Piórami (bilety po 30 i 35 zł). Do nabycia w kasach Muzeum Narodowego, w CIKiT na Zamku oraz w Teatrze Polskim. Początek koncertów o godz. 20.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji