Artykuły

Gdynia. Trójmiejscy aktorzy w filmie Mańkowskiego

W środę (30 lipca) w kinie Silver Screen premiera krótkometrażowego debiutu gdyńskiego reżysera Andrzeja Mańkowskiego [na zdjęciu]. Rozgrywająca się w Trójmieście komedia "Rubinowe gody" wystartuje w konkursie kina niezależnego na festiwalu filmowym w Gdyni.

- Na specjalny przedpremierowy pokaz mojego filmu fabularnego "Rubinowe gody" zapraszam w środę o godz. 20 do sali nr 4 w gdyńskim kinie Silver Screen - mówi Andrzej Mańkowski, autor obsypanego nagrodami dokumentu "Lekcja muzyki" (o pianiście Tomaszu Stroynowskim, który zrezygnował z kariery i osiadł na wsi, gdzie uczy dzieci muzyki) właśnie nakręcił swój pierwszy film fabularny. - Zrobiłem to dokładnie tak, jak chciałem. Jestem zadowolony z efektu - dodaje.

Czytaj dalej

"Rubinowe gody", 45-minutowa komedia obyczajowa, która rozgrywa się współcześnie w sopockiej kamienicy, powstała według pomysłu i scenariusza Mańkowskiego. - Bohaterem jest młode małżeństwo: pianista i dziewczyna karateka, którzy w swoim mieszkaniu urządzają studio dźwiękowe. Ich pierwsze zlecenie jest dość nietypowe: mają nagrać dubbing do japońskiej animacji porno, tzw. hentai. Z tego nagrania wynika masa nieporozumień i zabawnych sytuacji, bo nad nimi mieszka starszy pan, który oczywiście wszystko podsłuchuje i urządza krucjatę przeciwko nim - opowiada reżyser, scenarzysta i producent w jednej osobie.

W filmie wystąpią trójmiejscy aktorzy: Karolina Adamczyk jako uprawiająca karate Anka, Bogdan Smagacki (jej mąż Mundek) i Adam Kazimierz Trela w roli wścibskiego sąsiada Kazimierza. Na ekranie pojawią się też Małgorzata Talarczyk, Tomira Kowalik i Tomasz Podsiadły.

Zdjęcia do "Rubinowych godów" zrealizował Krzysztof Kowalski, dźwięk Radosław Ochnio, a muzykę Tomasz Stroynowski, bohater dokumentu "Lekcja muzyki". Poza obsadą aktorską "Rubinowe gody" mają też inne trójmiejskie akcenty: w roli scenografa i kostiumologa zadebiutowała Sabina Czupryńska (na co dzień sekretarz literacki Teatru Miejskiego w Gdyni), o charakteryzację bohaterów zadbała Magda Dusza z Teatru Wybrzeże.

We wrześniu film Mańkowskiego wystartuje w konkursie kina niezależnego na tegorocznym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji