Artykuły

Sanniki. Tort dla Wojciecha Siemiona

Jeden z wielkich polskich aktorów teatralnych i filmowych - Wojciech Siemion, zupełnie nie spodziewał się tego, że podczas koncertu chopinowskiego w sannickim Pałacu będzie musiał zdmuchiwać świeczki na swym urodzinowym torcie. O zasłużonym 80-leciu artysty pamiętali jego przyjaciele z Sannik.

Aktor jest zaprzyjaźniony z Sannikami od 28 lat. Brał udział w pierwszym koncercie chopinowskim, którym zainaugurowano trwającą do dziś akcję koncertową ku czci wybitnego kompozytora. Mimo, że występował na koncertach w wielu krajach Europy i w Stanach Zjednoczonych, nigdy nie brakowało mu artystycznych zajęć i od lat jest zaangażowany w tworzenie muzeum w Petrykozach, zawsze pozytywnie odpowiadał na zaproszenia z Sannik:

- Zrobiliśmy Wojciechowi Siemionowi wielką niespodziankę - opowiada Aleksandra Głowacka, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Sannikach. - Zaprosiliśmy go na ostatni koncert, z premedytacją, pamiętając o tych pięknych, okrągłych urodzinach. Jest z nami zaprzyjaźniony od lat, często recytuje poezję podczas koncertów w Pałacu. Przyjeżdża na spotkania i prelekcje. Na urodziny podarowaliśmy mu tort.

Tort trafił także na ręce członków Zespołu Regionalnego Pieśni i Tańca "Sanniki", obchodzącego swe 55-te urodziny i pracowników GOK-u, który skończył już 35 lat. Obchody obu rocznic zainaugurowano podczas czerwcowej Niedzieli Sannickiej, natomiast koncert stał się okazją do wręczenia jubilatom odznak "Zasłużony dla kultury polskiej". Przyznał je Minister Kultury, a wręczył wójt gminy Sanniki Gabriel Wieczorek.

Tego samego dnia w Pałacu odbył się wernisaż wystawy fotografii Wojciecha Noworyty, magistra inżyniera elektronika, którego pasją jest fotografowanie przyrody. W swojej kolekcji ma ponad 50 tysięcy zdjęć m.in. Ogrodu botanicznego w Powsinie, ogrodów i parków Warszawy oraz Iraku, gdzie Noworyta pracował. Jest także uczestnikiem koncertów chopinowskich w Powsinie, które są cześcią Międzynarodowego Festiwalu Pianistycznego "Floralia muzyczne - muzyka w kwiatach". W Sannikach artysta fotografik pokazał wystawę pt. "Barwy natury", którym towarzyszyła prezentacja multimedialna.

Otwarciu wystawy towarzyszył koncert fortepianowy w wykonaniu Bogdana Czapiewskiego (laureata kilku międzynarodowych konkursów pianistycznych) z recytacjami jubilata Wojciecha Siemona.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji