Artykuły

Sopot. Ruszyło Studio Aktorskie Sopocka Filmówka

Nowy Michał Żebrowski i Grażyna Szapołowska będą pochodzili z Trójmiasta. Przekonani są o tym założyciele Studio Aktorskiego Sopocka Filmówka.

Najpierw były kursy przygotowujące do egzaminów na wyższe uczelnie filmowe. Potem zaczęły powstawać filmy reklamowe. Po dwóch latach działalności Piotrowie Celejowski i Gulbierz otworzyli Studio Aktorskie Sopocka Filmówka. Pierwsze zajęcia odbyły się wczoraj [2 listopada]. Na razie jest to semestr zerowy. - Pozwoli on nam na wyłowienie prawdziwych talentów - mówi Celejowski. - Osoby, które się sprawdzą, w lutym rozpoczną zajęcia już na pierwszym semestrze. W Sopockiej Filmówce - pierwszej tego typu szkole w Polsce północnej - uczyć się może każdy bez względu na wiek. Na pierwszym roku studiować będzie maksymalnie 25 osób. Piotr Celejowski przyznaje, że to niewiele, ale według niego tylko w ten sposób można indywidualnie pracować z przyszłymi aktorami.

Kadra dydaktyczna szkoły jest jeszcze kompletowana. Pewne, że wśród wykładowców pojawi się znany aktor Wybrzeża Mirosław Baka [na zdjęciu]. Toczą się rozmowy o współpracy z Telewizją Gdańsk.

- Będziemy nauczać zawodowych umiejętności potrzebnych aktorom filmowym, z naciskiem na praktyczną stronę nauki zawodu - zapewnia Piotr Gulbierz. - Dlatego będą oni uczestniczyć we wszystkich realizowanych przez nas produkcjach.

Założyciele filmówki chcą, aby w ciągu dwóch lat ich szkoła uzyskała status uczelni wyższej.

Studio Aktorskie "Sopocka Filmówka" mieści się przy ul. Sportowej 1 la. Koszt nauki: semestr zerowy 280 złotych, semestr I i II 850 złotych, semestr III i IV 600 złotych.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji