Artykuły

Gdańsk. Janowska wśród laureatów Festiwalu Dobrego Humoru

Robert Górski, autor programu "Na stojaka" telewizji HBO Polska, otrzymał Nagrodę Grand Prix zakończonego dziś IX Festiwalu Dobrego Humoru. Laureat Grand Prix festiwalu otrzymał "Błękitny Melonik Charliego" i 15 tys. zł. Nagrodę za całokształt twórczości przyznano Alinie Janowskiej.

Gala finałowa odbyła się na scenie na Targu Węglowym w centrum miasta. W poszczególnych regulaminowych kategoriach festiwalu zwyciężyli:

Najdowcipniejszy serial komediowy - "39 i pół" w reżyserii Łukasza Palkowskiego (TVN);

Najdowcipniejszy program rozrywkowy - "Piotr Bałtroczyk przedstawia" w reż. Szymona Łosiewicza (Polsat);

Najzabawniejszy talk show - "Szymon Majewski Show" w reż. Marty Więch i Rafała Piekoszewskiego (TVN);

Widowisko muzyczno-rozrywkowe z uśmiechem - "Wakacyjna Filharmonia Dowcipu" w reż. Jacka Kęcika (TVP2);

Najdowcipniejsza audycja radiowa - Radiowa Audycja Rozrywkowa "Radar" w reż. Pawła Kużela i Mariusza Kozłowskiego (Polskie Radio Koszalin);

Najlepsza aktorka komediowa - Joanna Jeżewska za udział w programie "Czterdziesty sezon Kabaretu pod Egidą" w reż. Jana Pietrzaka (TVP1);

Najlepszy aktor komediowy - Cezary Pazura za udział w programie "IV Sopocka Noc Kabaretowa" w reż. Bolesława Pawicy (Polsat).

Nagrodami w tych kategoriach były statuetki Melonika i 5 tys. zł.

O przyznaniu nagród w poszczególnych kategoriach zadecydowało siedmioosobowe jury pod przewodnictwem reżysera Krzysztofa Jaślara. Zasiadali w nim także: aktorka Edyta Jungowska, grafik Andrzej Czeczot, aktor Emilian Kamiński, dziennikarz Maciej Rybiński, muzyk Larry Okey Ugwu oraz sportowiec Jacek Wszoła.

Jury postanowiło przyznać także trzy nagrody specjalne (statuetka Melonika i dwa tysiące zł) dla: Magdy Umer i Andrzeja Poniedzielskiego za "twórczość, która się formatom nie kłania" w programie "Śpiewać jak to łatwo powiedzieć" (TVP1); Janusza Rewińskiego i Krzysztofa Piaseckiego za program - Szkoda gadać - który równoważy tezę, że warto rozmawiać (TVP1) oraz serialu "Włatcy móch" - w reż. Bartka Kędzierskiego (TV4).

Członek jury Larry Okey Ugwu przyznał i ufundował nagrodę pozaregulaminową - melonik malin dla posła PiS Jacka Kurskiego za reżyserię teledysku pt: "Orędzie Prezydenta" z cyklu "Ciemny lud to kupi".

Podczas tegorocznego Festiwalu Dobrego Humoru rywalizowało ogółem 37 programów rozrywkowych.

Oprócz jury, laureatów festiwalu wybierali także widzowie. W kategorii "Ulubiony serial komediowy" wygrał serial "Daleko od noszy" w reż. Krzysztofa Jaroszyńskiego (Polsat), "Ulubiony program rozrywkowy" - "Szkło kontaktowe" (TVN24), a "Gwiazda Uśmiechu" przypadła Tomaszowi Karolakowi.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji