Artykuły

Wrocław. Trzej tenorzy i prezydent w pieśni "O sole mio"

Trzej tenorzy i Prezydent Rafał Dutkiewicz [na zdjęciu] zaśpiewają razem z widownią specjalny "wrocławski" refren pieśni "O sole mio".

Oto główne atrakcje wtorkowego specjalnego koncertu z okazji Patronalnego Święta Wrocławia i Archidiecezji Wrocławskiej. Organizatorzy (katolickie Radio "Rodzina") skorzystali z już wypróbowanego pomysłu na turnieje tenorów. Takie imprezy odbywały się niegdyś w ramach festiwalu Wratislavia Cantans, ale potem z nich zrezygnowano.

Doświadczenie pokazuje jednak, że zapoczątkowane przez tercet Pavarotti/Domingo/Carreras występy ze słynnymi ariami i pieśniami cieszą się niesłabnącą popularnością.

- Chcemy we Wrocławiu podtrzymać tradycję operowych koncertów pod Katedrą - mówi Janusz Telejko, wicedyrektor Radia "Rodzina". - Już myślimy o wielkich gwiazdach w kolejnych latach, m.in. o rosyjskiej sopranistce Annie Netrebko - dodaje. Gdyby prognozy organizatorów się spełniły w stolicy Dolnego Śląska zobaczymy śpiewaczkę, o którą zabiegają wszystkie teatry operowe na świecie.

A podczas tegorocznego koncertu na dużej scenie pod wrocławską katedrą posłuchamy tenorów: Rafała Bartmińskiego z Teatru Wielkiego Opery Narodowej, Pavlo Tolstoya, niegdyś solistę Opery Wrocławskiej, teraz Opery Novej w Bydgoszczy oraz broniącego honoru Wrocławia studenta Akademii Muzycznej Przemysława Borysa.

Towarzyszyć im będzie orkiestra jeleniogórskiej Filharmonii Dolnośląskiej z Francesco Bottigliero przy pulpicie. W programie głównie włoska muzyka operowa zarówno Giuseppe Verdiego (m.in. uwertura do "Nabucca", trzy najsłynniejsze arie z "Rigoletta", w tym niezapomniana "La donna - mobile") jak i Giacomo Pucciniego (Intermezzo z "Manon Lescaut", arie z "Toski" i przepiękna "Nessun dorma" z "Turandot").

Nie zabraknie neapolitańskich pieśni i tej najsłynniejszej "O sole mio". Organizatorzy przygotowali niespodziankę. Jeden z refrenów będzie miał sporo odniesień do Wrocławia i odśpiewają go nie tylko tenorzy, ale też prezydent, zaproszeni goście i cała publiczność. Koncert zakończy pokaz sztucznych ogni. Wstęp jest wolny.

***

Teren pod katedrą św. Jana Chrzciciela na Ostrowie Tumskim

wtorek, g. 21

wstęp wolny

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji