Artykuły

Kielce. Kostiumy z "Tańca wampirów" na wybiegu

Pokazy mody oceniane przez największe nazwiska w branży, prezentacje wystrzałowych fryzur i makijaży, a nawet pokaz kostiumów wampirów z "Tańca wampirów" [na zdjęciu] Romana Polańskiego - to wszystko zobaczymy w czerwcu podczas III edycji Konkursu dla Projektantów i Entuzjastów Mody "Off Fashion".

Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem "Inspiracje starymi filmami". Do tej pory do Kieleckiego Centrum Kultury nadesłano około 30 zgłoszeń z całego kraju. - To dopiero początek. Najwięcej będzie się działo w ostatnim tygodniu przed zakończeniem przyjmowania projektów. Już pobrano ponad 300 zgłoszeń, codziennie odbieramy też sporo telefonów z pytaniami na temat konkursu - mówi Magdalena Kusztal, dyrektorka Kieleckiego Centrum Kultury.

Prace można nadsyłać do 26 maja. Z kolei sam konkurs rozpocznie się 5 czerwca i potrwa trzy dni. Znany jest już program imprezy. Pierwszego dnia przed Kieleckim Centrum Kultury będzie można zobaczyć prezentacje strojów, fryzur i makijaży przygotowane przez Pracownie Mistrzowskie ZDZ z Radomia, kolekcję mody z duńskiej Design and Business School "Teko", pokaz przygotowany przez studentów Wyższej Szkoły Handlowej z Kielc, a także show Marka Tercza i Sceny Autorskiej "Studio".

Kolejnego dnia organizatorzy przeniosą się do Pałacyku Zielińskiego, gdzie odbędą się pokazy konkursowe. Młodych projektantów ocenią: duet Paprocki i Brzozowski, Tomasz Jacyków, Karolina Malinowska oraz prof. Barbara Hanuszkiewicz z ASP w Łodzi. Na dziedzińcu Domu Praczki zostanie pokazana Galeria "Manekin", czyli manekiny ubrane w najróżniejsze stroje. Gala finałowa odbędzie się 7 czerwca na dużej scenie KCK.

W programie pokaz kolekcji teatralnej kostiumologa i scenografa Doroty Kołodyńskiej z musicalu "Taniec wampirów" Polańskiego, wybór najlepszych projektantów oraz występ francuskiego zespołu prezentującego taniec afro jazz. Galę poprowadzi Olivier Janiak, a do Kielc przyjedzie ekipa programu TVN "Co za tydzień".

Uczestnicy konkursu walczą m.in. o 10 tys. zł i indeks duńskiej uczelni.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji