Artykuły

Łódź. Barbara Marszałek i Andrzej Wichrowski z nagrodami

Dwoje znakomitych aktorów Teatru im. Jaracza w Łodzi z festiwalowych występów powróciło z nagrodami.

Barbara Marszałek na Przeglądzie Teatrów Małych Form Kontrapunkt w Szczecinie otrzymała nagrodę jury za - jak napisano w werdykcie - "piękną rolę". Nagrodę ufundowało Towarzystwo Przyjaciół Szczecina. Laur przyniosła aktorce podwójna kreacja: żony głównego bohatera i milionerki w "Brzydalu" Mariusa von Mayenburga w reżyserii Grzegorza Wiśniewskiego.

Nagrodę za rolę Ojca i Króla w "Ślubie" [na zdjęciu] Witolda Gombrowicza, w reżyserii Waldemara Zawodzińskiego, przywiózł z zakończonych właśnie Opolskich Konfrontacji Teatralnych "Klasyka Polska" Andrzej Wichrowski. Satysfakcja dla aktora była tym większa, że nagrodę przyznano mu w rodzinnym mieście.

Laureatów można będzie w nagrodzonych rolach oglądać dopiero w maju. "Brzydal" grany będzie na Scenie Kameralnej 3, 4, 6, 7 i 8 maja, a "Ślub" na Małej Scenie 9, 10 i 11 maja.

Oba spektakle prezentowane będą również w maju na kolejnych przeglądach teatralnych. "Brzydala" 16 maja obejrzy publiczność Gliwickich Spotkań Teatralnych, a "Ślub" zostanie zaprezentowany 25 maja podczas Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego "Kontakt" w Toruniu.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji