Artykuły

Wrocław. Laureaci konkursu 29. PPA

Mikołaj Woubishet z wrocławskiej szkoły teatralnej wygrał tegoroczny Konkurs Aktorskiej Interpretacji Piosenki 29. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Woubishet zdobył Grand Prix, Złotego Tukana i skodę fabię.

Woubishet zaśpiewał piosenkę Nicka Cave do słów w tłumaczeniu Romana Kołakowskiego. Tuż po otrzymaniu nagrody wzruszony Woubishet dziękował publiczności i jurorom, że docenili jego śpiewu i nie zrazili się wulgaryzmami, które były elementem piosenki oraz podziękował przybyłym na koncert rodzicom. Woubishet w połowie jest Etiopczykiem.

Ponadto jury pod przewodnictwem wrocławskiego reżysera Wojciecha Kościelniaka przyznało drugą nagrodę, Srebrnego Tukana i 10 tys. zł Agnieszce Rassalskiej z zespołem No Limits z Gdyni. Artystka zaśpiewała piosenkę do słów Agnieszki Osieckiej "Drzewo mojej mamy".

Trzecią nagrodę, Brązowego Tukana oraz 5 tys. zł otrzymała Gabriela Kulka. Wyróżnienia otrzymali: Gabriela Lencka, Agata Wątróbska i Łukasz Rostkowski. Tukana Publiczności, czyli nagrodę widzów zdobyła Justyny Woźniak. Natomiast dziennikarze w tym roku nie przyznali swojej nagrody.

Kościelniak w rozmowie z PAP przyznał, że tegoroczni laureaci byli bardzo różnorodni ale przede wszystkim ciekawi. - Ja patrzę na ten konkurs z pozycji osoby, która miała okazję widzieć ich trzy występy (od eliminacji do konkursu laureatów - PAP). Za każdym razem to było inaczej, raz było gorzej, raz lepiej - mówił Kościelniak.

Jego zdaniem, Konkurs Aktorskiej Interpretacji Piosenki to"piekielnie trudna dziedzina".

Natomiast jury Nurtu Off przyznało Grand Prix OFF oraz statuetkę Tukana OFF i 10 tys. zł grupie Małe Instrumenty za spektakl "Elektrownia dźwięków". Wyróżnienia otrzymali: Bodo Kox i Agnieszka Bogdan za spektakl "Pozytywka" oraz Formacji Cytryna za "Koniec półświni".

Podczas koncertu wręczono jeszcze Dyplom im. Aleksandra Bardiniego, który w tym roku otrzymała Katarzyna Groniec. Decyzję taką podjęli członkowie Kapituły Bardiniego, która zbiera się raz w roku podczas Przeglądu Piosenki Aktorskiej we

Wrocławiu.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji