Artykuły

Legnica. Trzeci Hamlet u Modrzejewskiej

Teatr im. Heleny Modrzejewskiej po raz 50. wystawił w sobotę [9 października] spektakl "Hamlet, książę Danii". Tym razem w tytułową postać wcielił się Tomasz Radawiec [na zdjęciu] i był to już trzeci aktor, którego legnicka publiczność oglądała w tej roli.

Przedstawienie miało premierę w kwietniu 2001 r. w budynku byłego Wojewódzkiego Domu Kultury, grane jest tam do dzisiaj.

Po sobotnim spektaklu Jacek Głomb, dyrektor legnickiego teatru, przypomniał, że w tym miejscu mieściła się przed laty jedna z sześciu niemieckich scen teatralnych w Legnicy.

- Ten budynek ma swoją historię i niesamowity klimat - stwierdził Jacek Głomb. - Właśnie takich przestrzeni poszukujemy. Poza tym wystrój i panująca tu atmosfera znakomicie współgrają z wydarzeniami przedstawionymi w spektaklu. Pierwszym aktorem, który zagrał Hamleta w byłym WDK, był Tomasz Kot. Jego miejsce zajął Radosław Krzyżowski i będzie on grał Hamleta na zmianę z Tomaszem Radawcem. Spektakl nabiera zupełnie innego klimatu w zależności od tego, kto gra główną rolę.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji