Artykuły

Warszawa. Stumilowy Las wyrośnie w stolicy

Na sześć dni przyjedzie widowisko Disneya inspirowane bajką Alana Alexandra Milne. Hala Arena Ursynów zamieni się w Stumilowy Las, po którym szaleć będą Puchatek, Prosiaczek, Królik, Kłapouchy, Kangurzyca, Maleństwo, Sowa i Tygrys.

Bohaterowie bajki to wyraziste osobowości. Każdy będzie miał okazję zaprezentować się publiczności, a wszyscy połączą siły i inwencję przy planowaniu urodzinowej imprezy Kubusia Puchatka. Misia o Bardzo Małym Rozumku czeka inne zadanie - śledztwo w sprawie miodu.

Efektów specjalnych i dodatkowych atrakcji nie zabraknie. Wszystkie sceny zostały przygotowane z ogromną starannością. Piosenki, dialogi i układy taneczne pomyślane są tak, by wciąż zaskakiwać i przyciągać uwagę. Na przykład w chwili gdy Królik skrupulatnie planuje przyjęcie, Tygrysek, Puchatek i Prosiaczek podfruwają w niebo unoszeni przez balony. Młodzi widzowie z pewnością nie będą się nudzić.

Atutem przedstawienia jest też przygotowana z rozmachem scenografia, za sprawą której bajkowy świat staje się niemal realny. Liście poruszają się na wietrze, fruwają motyle, niepostrzeżenie zmieniają się pory roku.

- Kiedy publiczność przychodzi na widownię, czuje się jak we wnętrzu magicznego Stumilowego Lasu - mówi producent widowiska Kenneth Feld. Na scenie pojawi się 15 aktorów. Będą się wcielać w mieszkańców lasu, śpiewać, tańczyć i stepować.

- Jestem przekonany, że obserwując numer przechwalającego się Tygryska i jego pełen energii taniec do piosenki "Cudowne rzeczy o Tygrysku", równie dobrze bawią się najmłodsi, jak ich rodzice - mówi choreograf Christopher Gatteli.

Głosu bajkowym postaciom użyczą polscy artyści dobrze znani z dubbingów filmów Disneya. - Przygotowując się do każdej produkcji, szukamy aktorów, którzy potrafiliby oddać charakter danej postaci, jej dynamikę i emocje - mówi Michał Wojnarowski z The Walt Disney Company. I tak rolę Puchatka odegra Maciej Kujawski. Aktor Teatru Kwadrat przyznaje, że lubi swojego bohatera przede wszystkim za pogodę ducha. Usłyszymy również m.in. Grzegorza Pawlaka (Tygrys), Ryszarda Nawrockiego (Królik), Joannę Jeżewską (Kangurzyca), Benjamina Lewandowskiego (Maleństwo), Tomasza Steciuka (Prosiaczek).

By młodzi widzowie cały czas czuli się na spektaklu pewnie, towarzyszyć im będzie narratorka Tracy. To ona wraz ze swoimi energicznymi pomocnikami rozśmieszy i zabawi dzieci, a kiedy trzeba, wyjaśni im to, co się dzieje na scenie.

1. Kubuś Puchatek

Zwany jest także Misiem o Bardzo Małym Rozumku. Zawsze ma ochotę na małe conieco. Najbardziej na świecie lubi miód i by zdobyć ten smakołyk, gotów jest do prawdziwych poświęceń. Kiedyś wytaplał się w błocie i trzymając niebieski balonik w ręce, próbował niepostrzeżenie zaatakować królestwo pszczół, udając, że jest... chmurką. Ale nawet największe niepowodzenia nie są w stanie wytrącić go z równowagi i pozbawić humoru.

2. Prosiaczek

Niewielki wzrostem, strachliwy, ale bardzo ciekawy świata. Obok jego domu wisi kawałek deski z napisem "WSTĘP BRON". Prosiaczek utrzymuje, że to skrót od nazwiska jego dziadka Wstępa Bronisława. W poszukiwaniu przygód najczęściej towarzyszy mu Puchatek. Razem chodzili w kółko, tropiąc własne ślady, choć wydawało im się, że trafili na stado łasic. Zastawili też niezbyt udaną pułapkę na słonia.

3. Tygrys

Największy hultaj i rozrabiaka ze wszystkich mieszkańców Stumilowego Lasu. Trudno sobie bez niego wyobrazić opowieści o Puchatku, choć w książkowej wersji pojawia się dopiero w drugim tomie. Symbol nonkonformisty i osobnika, który ponad wszystko uwielbia dobrą zabawę. Sprowadza na złą drogę Maleństwo, dziecko Kangurzycy, namawiając je do brykania. Nieustannie czyni spustoszenie, ale bez niego świat byłby nudny.

4. Kłapouchy

Poczciwy bury osioł z łbem zwieszonym ku ziemi rozmyśla o problemach tego świata, stawia retoryczne pytania: "Dlaczego?", "Na co i po co?". Potrafi wpatrywać się godzinami w swoje odbicie w strumieniu. Pochłonięty dywagacjami, nie zauważa, że zgubił gdzieś ogon. Żyje z dala od reszty mieszkańców Stumilowego Lasu, ale gdy ci przypominają sobie o jego urodzinach, jest najszczęśliwszy na świecie.

5. Sowa

W wersji anglojęzycznej Pan Sowa. Zamieszkuje staroświecką rezydencję - zdaniem Puchatka najwspanialszą ze wszystkich w Stumilowym Lesie. Sowa jest doświadczona i przemądrzała, potrafi pisać i sylabizować własne imię. Kłopoty sprawiają jej jednak trudniejsze wyrazy, np. "z pąwiąsząwaniem urorurodziurodzin". Ale ponieważ nikt poza nią w Stumilowym Lesie nie potrafi czytać, nie ma szans, by jej autorytet został podważony.

Spektakl rodzinny "Disney Live! Kubuś Puchatek" wyprodukowany przez Feld Entertainment w polskiej wersji językowej.

Hala Arena Ursynów, ul. Pileckiego 122, wtorek, środa, piątek (7.03), godz. 18.30; czwartek, godz. 12 i 18.30; sobota (8.03), godz. 10, 13, 16, 19; niedziela (9.03), godz. 11, 14, 17.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji