Artykuły

Warszawa. Finał konkursu choreograficznego im. Bronisławy Niżyńskiej

Jury i ogólnopolskiego konkursu choreograficznego im. Bronisławy Niżyńskiej w składzie: Jolanta Rybarska - przewodnicząca oraz Alexey Fomkin, Jacqueline Gravier, Gustaw Klauzner, Jacek Przybyłowicz, Barbara Sier-Janik i Edyta Wasłowska przyznało następujące nagrody: I Nagrody nie przyznano, II Nagroda w wysokości 7.000 zł trafiła do Roberta Bondary, III Nagroda w wysokości 3.000 zł przyznano Robertowi Śliżewskiemu.

Wyróżnienia i nagrody w wysokości 1.500 zł każda otrzymali:

Justyna Kalbarczyk

Patrycja Masłowska

Natalia Wojciechowska

Ponadto zostały przyznane nagrody pozaregulaminowe:

Nagrodę specjalną Towarzystwa im. Lutosławskiego w wysokości 2.000 zł w postaci zlecenia opracowania układu choreograficznego dla dwojga tancerzy do muzyki preludiów tanecznych na klarnet i fortepian Lutosławskiego otrzymał: Robert Bondara (wykonanie zostanie zaprezentowane na koncercie " Lutomotywy" podczas Festiwalu Lutosławskiego "Łańcuch V" w czerwcu 2008r w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. Lutosławskiego w Warszawie).

ZASP przyznał 3 nagrody w wysokości 1.000 zł każda dla:

Justyny Kalbarczyk

Patrycji Masłowskiej

Roberta Śliżewskiego

W konkursie mogli wziąć udział kandydaci urodzeni po 31.12.1969 r., którzy nie wystawiali swoich prac na naszej scenie. Prace konkursowe musiały spełniać następujące warunki: choreografia wyłącznie do muzyki polskiej, czas trwania do 10 minut, liczba wykonawców do 5 tancerzy, dowolna technika taneczna.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji