Artykuły

Dar z nieba

Przez ponad 50 lat przywykliśmy już do tego, że Alan Ayckbourn pisze wspaniałe sztuki. Jest jednym z najbardziej znanych i cenionych współczesnych dramaturgów angielskich. Po sukcesie komedii "Wesołych świąt" (na Broadwayu) jedną z alei w Nowym Jorku nazwano nawet jego nazwiskiem. W Polsce wielkim powodzeniem cieszyły się: "Farsa na trzy sypialnie", "Jak się kochają", "Wszystko jest względne". Ostatnio teatr Wybrzeże wystawił "Intymne lęki".

Tym razem na dużej scenie zobaczymy polską prapremierę sztuki "Dar z nieba". To pozornie banalna historia o Ju-tin i Julie-Ann, młodych utalentowanych informatykach. Zakochani postanawiają się pobrać. Chcą ogłosić zaręczyny i poznać przyszłych rodziców. Urządzają więc przyjęcie. Perfekcyjnie zaplanowany wieczór zapowiada się... wspaniale. Niestety, rodzice Julie okazują się potwornie nietolerancyjnymi mieszczuchami, zaś matka Justina nie tylko spóźnia się, gubiąc po drodze swojego partnera, ale jej stan wskazuje na to, że przyczyną spóźnienia były odwiedziny we wszystkich przydrożnych barach, w których zatrzymała się jadąc na przyjęcie syna. Na domiar złego, z nieba prawie, a przynajmniej z balkonu sąsiadów, spada w sam środek zaręczynowego wieczorku, uciekająca przed narzeczonym tancerka go-go, Paige i podążający jej śladem eks-bokser, Micky.

Reżyseria: Tomasz Obara. Występują m.in.: Justyna Bartoszewicz, Magdalena Boć, Joanna Bogacka, Jerzy Gorzko, Wanda Neumann, Piotr Łukawski.

Mamy dla Was dwa dwu-osobowe zaproszenie na wtorkowy spektakl. Dzwońcie dzisiaj o godz. 12 pod numer tel. 058 301-27-61.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji