Artykuły

Premiera Kieleckiego Teatru Tańca

"Wieczór małych form" w choreogr. Zofii Rudnickiej i Alaina Bernarda w Kielckim Centrum Kultury. Pisze Lidia Cichocka w Echu Dnia.

Ogromnymi brawami przyjęli widzowie niedzielną premierę Kieleckiego Teatru Tańca. Trzech choreografów opracowało inspirowane muzyką klasyczną spektakle taneczne, odkrywając możliwości tkwiące w kieleckim zespole.

Zofia Rudnicka, tancerka i choreograf z Warszawy, autorka "Rozkosznej lekkości bytu" [na zdjęciu] z muzyką Mozarta, przeniosła nas do XVII-wiecznej rezydencji, gdzie na wypoczynek przybywają hrabia z hrabiną, majordomus z pokojówką i grono służących. Czas spędzają na swawoleniu. Do takiej lekkiej historyjki o zabarwieniu erotycznym muzyka Mozarta idealnie pasuje, a nasi tancerze świetnie wczuli się w klimat. Obie pary solistów, występując w innym niż zazwyczaj rodzaju tańca, poradziły sobie z klasyczną formą. Piękne kostiumy nawiązywały do stylu epoki i widzowie dostali spektakl, na którym mogli się bawić jak na kabarecie, tyle tam zabawnych gagów i zdarzeń.

W zupełnie innym stylu utrzymany jest spektakl przygotowany przez szwajcarskiego choreografa Alaina Bernarda. Tym razem inspiracją spektaklu stała się muzyka Bacha, mistrza zamykania emocji w idealnej formie. Zatańczenie pod III koncert brandenburski było wyzwaniem, ale absolutnie do pokonania. Brawa dla tancerzy były jak najbardziej zasłużone.

Kieleckiej publiczności spodobała się też para warszawskich młodych tancerzy: Iza Szymińska i Paweł Armiński, którzy także zatańczyli do Bacha, dając pełen pasji i wzruszenia spektakl.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji