Artykuły

Warszawa. Dla młodzieży nie tylko zniżki w teatrach

Teatry kuszą młodzież nie tylko zniżkami na spektakle.

Zamiast spędzać wolny czas przed telewizorem bądź przy komputerze, warto pójść do teatru. Teatr Lalka organizuje dla dzieci bezpłatne warsztaty.

W przygotowanym na ferie repertuarze Teatru Lalka znalazły się m.in. sztuki: "Q-Q-RY-Q, czyli przyjaciele ze skrzyni", "Wiedźmy" [na zdjęciu] oraz "Jaś i Małgosia". Już dziś o godz. 10 oraz 12 możemy śledzić losy bohaterów pierwszej ze sztuk. Atrakcją na ferie przygotowaną przez teatr są bezpłatne spotkania po większości przedpołudniowych przedstawień. - Nasi widzowie podczas 40-minuto-wych zajęć poznają tajemnice powstawania spektaklu teatralnego - mówi Anna Bojarska-Urbańska z Teatru Lalka.

- Ponadto opowiadamy im m.in. o tym, jak zbudowana jest teatralna lalka i w jaki sposób nią grać. Dzieci poznają też kulisy wykonania kukiełki domowym sposobem. Aktorzy zdradzają im tajemnice teatru, a także demonstrują różne sposoby powstawania efektów scenicznych, np. malowanie teatralnego świata światłem czy wywoływanie zjawisk na scenie, m.in. burzy, mgły, wichury, śniegu -dodaje Bojarska-Urbańska.

Teatr Guliwer przy ul. Różanej 16 jak co roku na akcję "Zima w mieście" przekazał tysiąc biletów dla dzieci uczestniczących w zajęciach zorganizowanych w tzw. punktach dziennego pobytu. Pozostali młodzi warszawiacy za okazaniem legitymacji szkolnej zapłacą za bilet 18 zł. W repertuarze znajduje się przedstawienie "Kot w butach", które będzie wystawiane do 15 lutego. Po nim na deskach Guliwera dzieci zobaczą "Czerwonego Kapturka" (od 16 do 22 lutego) oraz "Amelkę, bobra i króla na dachu" (23 i 24 lutego)..

Akcja "Zima w mieście" dotarła też do Teatru na Woli przy ul. Kasprzaka 22, gdzie uczniowie uczęszczający na zajęcia w ramach akcji zapłacą za bilet 10 zł. Promocja obejmuje spektakl "Czerwony Kapturek. Ostateczne Starcie" 19 i 20 lutego (godz. 11).

Promocję dla uczniów przygotowano w Teatrze Baj, który mieści się przy ul. Jagiellońskiej 28. Każdy uczeń do 24 lutego zapłaci za bilet 10 zł. W repertuarze m.in. "Cudowna lampa Alladyna" oraz "Inook i tajemnice słońca".

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji