Artykuły

Londyn. Filmy z Grażyną Szapołowską

Dziś, 23 stycznia, w kinie Riverside Studios odbędzie się trzecia część cyklu pokazów filmowych "Polish Beauties". Tym razem zobaczymy dwa filmy z Grażyną Szapołowską: "Another Way" i "Krótki film o miłości" [na zdjęciu].

Pierwszy obraz opowiada o tragicznej historii miłosnej, której akcja toczy się na Węgrzech w 1958 roku. W biurze magazynu "The Truth" dwie dziennikarki niezobowiązująco wplątują się w sekretną i bardzo ryzykowną sprawę, wiedząc, że jeżeli się to wyda, staną twarzą w twarz z ciemną stroną stalinizmu. Film, w reżyserii Węgra Karoly'ego Makka, został zrealizowany w 1982 roku. Natomiast drugi obraz to dobrze znany "Krótki film o miłości" Krzysztofa Kieślowskiego z 1988 roku. Pokaz filmów zapowiedziany będzie przez Grażynę Szapołowską, a po nim odbędzie się rozmowa z aktorką prowadzona przez Davida Thompsona.

Cykl "Polish Beauties", zorganizowany przez Instytut Kultury Polskiej w Londynie i kino Riverside Studios, prezentuje filmy, w których role główne zagrały najpiękniejsze, legendarne polskie aktorki. Pokazy potrwają do 9 lutego, a w programie znalazły się jeszcze filmy z Magdaleną Cielecką i Alicją Bachledą-Curuś. Pełny program cyklu "Polish Beauties" dostępny jest na stronie www.goniec.com.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji