Artykuły

Warszawa. Premiera "Czy lubi pani Schuberta?"

W warszawskim Teatrze Ateneum trwają próby do spektaklu "Czy lubi pani Schuberta?". Premiera przedstawienia, reżyserowanego przez Tomasza Zygadło, odbędzie się w czwartek.

Sztukę napisał hiszpański dramatopisarz Rafael Mendizabal.

- To jest bardzo dobry tekst, choć autor jest w Polsce mało znany - powiedział we wtorek dziennikarzom reżyser przedstawienia Tomasz Zygadło. Zdaniem Zygadły: - rzadko się zdarza, by tekst sztuki teatralnej był tak gęsty psychologicznie, sytuacyjnie i porządny myślowo.

Jak wyjaśnił - "Czy lubi pani Schuberta?" to sztuka o relacjach między trzema kobietami. Chorą nauczycielkę gry na pianinie, wiolonczelistkę pozostającą w toksycznym związku z matką i bezdomną kobietę połączy w spektaklu zamiłowanie do Schuberta, ale także samotność i konieczność dokonywania trudnych wyborów.

W role trzech bohaterek spektaklu wcielają się Teresa Budzisz-Krzyżanowska, Maria Ciunelis i Halina Łabonarska.

Kolejnym planem artystycznym Zygadły w Teatrze Ateneum są "Dziady". Jak powiedział PAP - dyrektor artystyczny Teatru Ateneum, Gustaw Holoubek, zaproponował mu współreżyserię dramatu Adama Mickiewicza.

- Dyrektor Holoubek zaproponował mi, żebyśmy zrobili to razem; plany są dość poważne, ale nie odbyła się nawet pierwsza próba i nie rozdano ról; na razie chcę skończyć tę sztukę - tłumaczył reżyser.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji