Artykuły

Warszawa. "Czy lubi pani Schuberta?" w Ateneum

Teresa Budzisz-Krzyżanowska, Maria Ciunelis i Halina Łabonarska będą gwiazdami "Czy lubi pani Schuberta?" w reżyserii Tomasza Zygadły. Premiera w czwartek na Scenie 61 Teatru Ateneum.

Autorem dramatu jest Rafael Mendizábal, pochodzący z San Sebastian jeden z najpopularniejszych dramaturgów na Półwyspie Iberyjskim. Ma na koncie ponad 150 sztuk teatralnych, jednoaktówek i monologów. Jego specjalnością są komedie, farsy i satyry społeczne. Zręcznie napisane, przystępnym językiem i z humorem, mają przede wszystkim bawić widza, a od czasu do czasu skłaniać go również do refleksji - poruszał w swoich sztukach m.in. tematy wojny i homoseksualizmu. - Bywają tacy, którzy piszą dla krytyki, albo tacy, którzy piszą dla siebie, ja piszę z myślą o publiczności - mówił w jednym z wywiadów.

"Czy lubi pani Schuberta" to przewrotna opowieść o skomplikowanych relacjach łączących trzy kobiety. Crista jest nauczycielką muzyki. Od wielu lat na lekcje przychodzi do niej Mati. Pewnego dnia w ich spokojnym życiu nieoczekiwanie pojawia się żebraczka Adela. Wizyta dziwnego gościa wpłynie na los wszystkich bohaterek. Widz będzie poznawał ich historie stopniowo, niczym w dobrze napisanym kryminale...

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji