Artykuły

Warszawa. "Skarb" w Areszcie Śledczym

Teatr Montownia planuje na koniec stycznia premierę sztuki "Skarb" Stanisława Tyma w reżyserii Adama Krawczuka. Niezwykłe jest miejsce premiery, gdyż odbędzie się ona w... Areszcie Śledczym Warszawa Mokotów przy ulicy Rakowieckiej (na zdjęciu). Reżyserem spektaklu jest Adam Krawczuk (Teatr Montownia).

Reżyser spektaklu o projekcie:

"Po udanym pokazie pracy Grupy Teatralnej C4, która w czerwcu 2007 r. zaprezentowała skecze "Monthy Pytona", wiersze Jurandota i Wiecheckiego zamknięte w historię pewnej grupy literatów osadzonych w tamtejszym areszcie, wiedziałem, że warto kontynuować zajęcia teatralne i zaryzykować próbę stworzenia prawdziwego spektaklu teatralnego - najlepiej, żeby była to komedia, bo w takiej formie czuję się najlepiej jako reżyser.

Przyszła mi do głowy historia, która została napisana specjalnie dla Teatru Montownia. Historia dwóch kolegów, którzy wybierają się na akcję, której celem jest ograbienie skarbca. Jednoaktówka jest pisana z właściwą autorowi lekkością i dowcipem charakterystycznym dla jego pióra" - mówił Adam Krawczuk.

"Tekst na tyle spodobał się członkom Grupy C4, że po jego przeczytaniu od razu wyrazili chęć podjęcia bardzo ciężkiego, jak dla amatorów, wyzwania. Co najbardziej cenne w tym przedsięwzięciu to fakt, iż uczestnicy zaufali mi na tyle, że ich praca nie jest tylko odtwórcza, ale po zrozumieniu konwencji i zasad poruszania się w tak trudnej materii jaką jest komedia szybko stali się współtwórcami spektaklu. Jedyną trudnością było pokonanie ich niecierpliwości. Od dłuższego czasu o niczym innym nie marzą jak tylko o tym, by pokazać swoją pracę widzowi" - dodał reżyser spektaklu.

Premiera - 25 stycznia (g. 120, pozostałe spektakle 26 (g. 10) i 27 stycznia (g. 14) w Areszcie Śledczym na Rakowieckiej.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji