Artykuły

Ach te baby, każdemu wolno kochać

W ten weekend, w kawiarnianej atmosferze Malej Sceny elbląskiego Teatru Dramatycznego, po raz drugi zaprezentowana zostanie muzyczna, dwuczęściowa opowieść w reż. Ewy Marcinkówny, która przeniesie nas w okres międzywojenny. W sobotę o godz. 19 pokazana zostanie pierwsza część spektaklu zatytułowana "Ach te baby... w Cafe Sax", zaś w niedzielę o tej samej godzinie będzie można obejrzeć część drugą pt. "Każdemu wolno kochać... w Cafe Sax".

Cały spektakl rozpisany został przez Marcinkównę na cztery aktorki. Na scenie oglądamy: Martę Masłowską, Teresę Suchodolską-Wojciechowską, Monikę Andrzejewską oraz występującą gościnnie Ewę Tucholską. Artystkom towarzyszy też zespól muzyczny. Najnowszy spektakl elbląskiego teatru to piękna opowieść o miłości, sentymentalna podróż w czasy dwudziestolecia międzywojennego, w której nie brakuje też współczesnych akcentów.

Nawiązujące do epoki dwudziestolecia kreacje do tego spektaklu - wieczorowe i rewiowe - zaprojektowała Tatiana Kwiatkowska, będąca jednocześnie autorką scenografii. Ciekawe, momentami niezwykle dynamiczne układy choreograficzne, wzbudzające w nas skojarzenia z Kabaretem Olgi Lipińskiej, są dziełem Doroty Furman. Z kolei autorem aranżacji muzycznej jest Krzysztof Jaszczak.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji