Artykuły

Rzeszów. Dwie premiery na nowy rok

W pierwszym tygodniu nowego roku Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie proponuje dwa nowe spektakle.

Już dziś o godz. 19.30 zaprasza na polską prapremierę sztuki hiszpańskiego dramaturga Alfonso Vallejo "Owrzodzone słońce". Spektakl odbędzie się w sali kameralnej Filharmonii Rzeszowskiej, gdzie teatr postanowił otworzyć swoją nową scenę. Czy eksperyment z zupełnie nieteatralnym wnętrzem się powiedzie? Okaże się już dziś. Inscenizacji podjął się Karol Wiśniewski, absolwent wydziału reżyserii w Petersburgu, od dziesięciu lat mieszkający w Hiszpanii. Współczesna tragedia hiszpańskiego autora opowiada historię rodziny i ceny, jaką trzeba zapłacić, aby utrzymać jej więzy. To opowieść o potrzebie dorastania młodzieży i rodziców. Na scenie zobaczymy Mariolę Łabno-Flaumenhaft, Justynę Kacprzycką, Marka Kępińskiego, Pawła Gładysia.

Dwa dni później, w niedzielę o godz. 18, na dużej scenie teatru obejrzymy "Życie do natychmiastowego użytku" Anny Burzyńskiej w reżyserii Roberta Walkowskiego.

To historia piątki zagubionych młodych ludzi, dzielących czas między

ćpanie, imprezy i przypadkowy seks. W miarę rozwoju wydarzeń okazuje się, że bohaterowie sztuki tęsknią za normalną rodziną, a konsumpcyjny styl życia nie zaspokaja tej tęsknoty. Nagły zwrot akcji doprowadza do tragedii. "Sztuka ma charakter dydaktyczny i wpisuje się w misyjną i statutową działalność teatru" - czytamy w opisie spektaklu zamieszczonym na stronie internetowej www.teatr-rzeszow.com. Ciekawostką będzie usadowienie widowni na scenie. Obsada: Magdalena Kozikowska, Agnieszka Wilkosz, Paweł Kacprzycki, Adam Mężyk, Kornel Pieńko. mam

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji