Artykuły

Lublin. Przedsmak karnawału u Osterwy

Na weekend przed sylwestrem warto zaplanować wizytę w teatrze. Pozycją, która wprowadzi nas w dobry humor jest lekki, zabawny wodewil w starym stylu, pióra samego Juliana Tuwima, czyli "Żołnierz królowej Madagaskaru" [na zdjęciu]. Teatr im. Osterwy zaprasza na spektakle od piątku do niedzieli (28-30 bm).

Przedstawienie przywołuje świat teatrzyków rewiowych i kabaretów przedwojennej Warszawy, na przemian z bardzo mieszczańskim salonem, który nie potrafi zakusom podkasanej muzy oprzeć się, choć je oficjalnie potępia. Obie siły: rozpusty (niewinnej) i przyzwoitości (mocno zakłamanej) walczą o duszę bogobojnego prowincjusza - mecenasa Mazurkiewicza, w którego z werwą i wdziękiem wciela się na scenie Witold Kopeć.

Pląsa i śpiewa w spektaklu niemal cały zespół Osterwy, kapela gra na żywo, a clou akcji stanowi brawurowy żartobliwy kankan. Reżyserem wodewilu jest sławny Tadeusz Bradecki, choreografia to dzieło Jacka Tomasika, a barwną, parysko-cepeliowską scenografię zawdzięczamy Urszuli Kenar.

ROZDAJEMY BILETY

Dla Czytelników, którzy zechcą poznać smak teatralnej rozrywki "z myszką" mamy dwuosobowe zaproszenia na wszystkie weekendowe spektakle w teatrze Osterwy. Wystarczy zadzwonić pod numer 44-62-800 w piątek o godz. 10.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji