Artykuły

Szczecin. Pierścienie dla "Stacyjki Zdrój" i Olgi Adamskiej

Przedstawienie "Stacyjka Zdrój" [na zdjęciu] Teatru Polskiego i Olga Adamska w kategorii najlepszy aktor sezonu - to laureaci tegorocznych "Bursztynowych Pierścieni".

Nagrody czytelników "Kuriera Szczecińskiego" wręczone zostały w poniedziałek wieczorem w Teatrze Polskim. Na najlepszy spektakl sezonu i najlepszego aktora lub aktorkę głosowali - na kuponach drukowanych w "Kurierze Szczecińskim" - widzowie szczecińskich i koszalińskich teatrów. Za najlepszy spektakl sezonu 2006/2007 (od września do czerwca) teatromani uznali "Stacyjkę Zdrój" Teatru Polskiego, w reżyserii Adama Opatowicza i Andrzeja Poniedzielskiego. Nominowane do tej nagrody były także: "Wesele Figara" Opery na Zamku, "Dzień świra" i "Na gorąco" Teatru Współczesnego oraz "Syn" Bałtyckiego Teatru Dramatycznego w Koszalinie.

Najlepszą aktorką sezonu została Olga Adamska z Teatru Polskiego, która wystąpiła m.in. w "Stacyjce" i "Boy, honor i ojczyzna". Publiczność wybrała ją spośród nominowanych: Żanety Gruszczyńskiej-Ogonowskiej, Jacka Polaczka, Roberta Gondka, Janusza Lewandowskiego i Adama Dzieciniaka.

Jury złożone z recenzentów i dziennikarzy przyznało też nagrodę szczecińskiemu kompozytorowi Piotrowi Klimkowi, który w tym sezonie skomponował muzykę m.in. do spektakli "Korozja", "Droga" i "Dracula". Srebrna Ostroga - nagroda przyznawana od 1999 r. przez Towarzystwo Przyjaciół Szczecina młodym i obiecującym aktorom - trafiła w tym roku do Krzysztofa Czeczota z Teatru Współczesnego. Wystąpił m.in. w "Na gorąco", "Szklanej menażerii" i "Cyrku '76".

Bursztynowe Pierścienie to jedna z najstarszych nagród teatralnych w Polsce, przyznawana lokalnym twórcom od 1965 r. W tym roku została przyznana 26. raz.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji