Artykuły

Poznań. "Noc Verba Sacra" w poniedziałek

15 aktorów i recytatorów wystartuje w konkursie na artystyczną interpretację tekstu biblijnego i klasycznego "Noc Verba Sacra", który rozpocznie się w poniedziałek w Teatrze Nowym w Poznaniu. Konkurs jest elementem trwającego w Poznaniu siódmego Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Słowa "Verba Sacra".

Uczestnicy konkursu recytować będą m.in. teksty z Pisma Świętego, fragmenty utworów Dostojewskiego, Miłosza i Wojtyły - poinformował w piątek PAP organizator konkursu Przemysław Basiński.

Do konkursu zgłosiło się 15 uczestników. Wśród nich są aktorzy z Poznania, Zielonej Góry, Łodzi i Częstochowy. - Każdy uczestnik zaprezentuje dwa dowolne fragmenty z Biblii i dwa teksty pozabiblijne. W konkursie wykluczamy rekwizyty, kostiumy, scenografię i muzykę - powiedział PAP Basiński.

- Sztuka słowa to najszlachetniejsza umiejętność zawodu aktora. Odwołujemy się do tradycji sztuki słowa w teatrze, bo tam są największe osiągnięcia i wzorce, choć trzeba z żalem stwierdzić, że coraz mniej dla niej miejsca na współczesnej scenie - dodał Basiński.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji