Artykuły

Warszawa. Teatr tańca w dzień i w nocy

Dwie imprezy - Warszawskie Noce z Tańcem Współczesnym i Spotkania z Teatrem Tańca - zainaugurują sezon taneczny w stolicy.

Teatr Tańca Zawirowania zmienił nazwę swojego najbardziej znanego cyklu - Comiesięcznych Spotkań z Teatrem Tańca. Impreza nazywa się teraz Spotkania z Teatrem Tańca, co wróży zwiększenie częstotliwości prezentacji. Formuła się nie zmieni - wstęp na prezentacje teatralne pozostanie bezpłatny, a widzowie będą nadal mieli okazję uczestniczyć w rozmowach z zaproszonymi twórcami. Pierwsza odsłona już 2 września w Sali Widowiskowej Domu Kultury Włochy.

Zobaczymy dwa pokazy Kompanii Primavera. Pierwszym jest duet Szymona Osińskiego i Ramony Nagabczyńskiej ze spektaklu "Madryt 03". Sztuka w reżyserii Darka Lewandowskiego opowiada o życiu młodego terrorysty, a wybrany fragment jest obrazem przypadkowego spotkania dwojga młodych ludzi na stacji metra. W oryginalnej choreografii przestrzeń sceny zaaranżowano wyjątkowo dobrze - w surowych murach Starej Prochoffnii wizualizacje i dźwięki znane z warszawskich stacji w połączeniu z tańcem współczesnym wywoływały niezwykle realistyczne wrażenia. Drugą prezentację będzie trio "At the Top Floor".

Kompania Primavera będzie też bohaterem Warszawskich Nocy z Tańcem Współczesnym, tyle że w roli organizatora. 7 i 8 września w teatrze Stara Prochoffnia wystąpi Paulina Wycichowska z Polskiego Teatru Tańca w Poznaniu, Elwira Piorun i Barbara Wrzesińska z Teatru Tańca Zawirowania, solistki Opery Narodowej Agnieszka Pietyra i Katarzyna Lewandowska, Katarzyna Sitarz z Codarts Academy w Rotterdamie oraz Kompania Primavera (Szymon Osiński, Mirosław Woźniak, Bartosz Figurski). Imprezie będą towarzyszyć filmowe pokazy etiud tanecznych teatrów z całego świata.

Spotkania z Teatrem Tańca: Kompania Primavera, Sala Widowiskowa DK Włochy, ul. 1 Sierpnia 36 a, 2.09, godz. 19, Wstęp wolny

Warszawskie Noce z Teatrem Tańca, Stara Prochoffnia, ul. Boleść 2, 7-8.09, godz. 21. Bilety: 37 zł, karnety na dwa dni: 60 zł.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji