Artykuły

Kto upokorzył pana młodego

Sztuka dzieje się współ­cześnie w środowisku lu­dzi wykształconych. Kor­nel miody pracownik nauko­wy, zamierza się ożenić z po­pularną piosenkarką - Alicją. Ich ślub ma być atrakcją to­warzyską Warszawy.

Tymczasem przenosimy się do sali restauracyjnej, gdzie trwają ostatnie przygotowania do uroczystości weselnej. Okazuje się, że tuż przed przybyciem pary młodej trzej ubrani na czarno mężczyźni - Stavros, Fistach i Robal - wciągają do sali pobitego chłopaka - Sebastiana Tretyna i barykadują się w środku. Stavros, inicjator "akcji", jest ojcem pana młodego. Fistach i Robal to goście weselni. Kim jest zatem Tretyn? Śledztwo, które naprędce urządza Stavros, ma to właśnie wyjaśnić.

Powoli, ze strzępów roz­mów wyłania się obraz tego, co wydarzyło się przed mo­mentem w kościele: panna młoda powiedziała "nie!", wy­znała, że kocha innego i wskazała Tretyna. Chłopak zaklina, że widział ją pierwszy raz w życiu, ale Stavros mu nie wierzy. Za wszelką cenę postanawia odkryć, kto i dla­czego zadrwił z jego syna w dniu ślubu. Prawda okaże się zdumiewająca...

Teatr Montownia z Warsza­wy jest jednostką niezależną, choć założony został przez ab­solwentów Akademii Teatral­nej. Nie ma własnej siedziby. Funkcjonuje dopiero od ośmiu lat, ale może się po­chwalić wieloma nagrodami, m.in.: nagrodą im. prof. Tade­usza Łomnickiego - za twór­cze osiągnięcia, nagrodą im. Leona Schillera przyznawaną przez Związek Artystów Scen Polskich, nagrodą "Uwaga, Ta­lent" za swój pierwszy spek­takl "Zabawa" wg Sławomira Mrożka, byli także nominowa­ni do paszportów "Polityki".

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji